Vánoční Okříšky 2018

 

Povánoční Okříšky přivítaly 27. prosince patnáctku přátel tajů ze sedmi kroužků nejen z Vysočiny. Ve známém prostředí U Hávů hosté řešili návazným způsobem tři křížovky (dvě dokreslovky od Václava Fládra a jednu švédskou křížovku od Vladimíra Jemelíka) a 15 hádanek Zdeňka Dočekala; obě soutěže řídili autoři křížovek.

Překvapivým vítězem křížovkářské části se stal přítel Rudolf Sedlák-Moravský (0 ztrátových bodů) před L. Knotkem a P. Bobkem (oba 2). Hádanky z listu nejlépe řešili přátelé Ivo Husar (14 bodů), P. Bobek a M. Radouš (oba 13). Celkovým vítězem tohoto předsilvestrovského klání a cenu pořadatelského kroužku Třebíčáci si odnesl Ostravák Ivo Husar (pořadí 5). Následující přátelé Pavel Bobek (Třebíčáci), Rudolf Sedlák-Moravský (Kabrňáci), Rosťa Jalůvka (Přemyslovci), Mirek Radouš (Doubravák) a též všichni další si vybrali hodnotné ceny věnované hlavně Kabrňáky, ale i ostatními přítomnými.

Přítelkyně Jitka Hošková a Věra Jemelíková vhodně zásobily účastníky slaným i sladkým občerstvením. Pořadatelský kroužek Třebíčáci děkuje pánům Vojtovi Vyletělovi a Mirku Dosedlovi za výbornou obsluhu a poskytnutí sálu. Tak na viděnou za rok nad Liborovými taji.

Mifi