Zpráva o České křížovkářské lize 2017/18

 

ZPRÁVA O 47. ROČNÍKU ČKL 2017/18

 

Česká křížovkářská liga pokračovala dalším ročníkem. Na startu 47. ročníku ČKL nastoupilo celkem 32 účastníků, což je o 2 méně než v minulém ročníku. Celkovými vítězi v jednotlivých skupinách se stali: A - Ing. Vladimír Jemelík, CSc.; B – Zdeněk Dočekal; C – Břetislav Sebera; D – Karel Břečka. Ve skupině D soutěžilo 9 účastníků.

 

Vedením jednotlivých skupin ČKL byli pověřeni RNDr. Zdeněk Chromý (A), prof. Ing. Jaromír Drápala, CSc. (B), Mgr. Marian Mikuš (C), MUDr. Petr Haman (D).

 

V květnu 2018 bylo vydáno 42. číslo Čekálníku v rozsahu 17 stran s následujícím obsahem: Vyhlášení 48. ročníku ČKL 2018/2019; termínová listina 48. ročníku ČKL; celkové výsledky 46. ročníku ČKL; prameny v korespondenčních křížovkářských soutěžích; příloha Směrnic (2018). Čekálník je pro nové zájemce k dispozici u vedoucího soutěže na adrese: Jar.Drapala@seznam.cz.

 

Vyhlašování nových ročníků ČKL včetně základních požadavků na soutěžní práce je pravidelně uveřejňováno ve svazovém tisku, na těchto stránkách, v Čekálníku i v časopisu Křížovka a hádanka, stejně jako výsledkové listiny a seznam vítězů jednotlivých skupin ČKL.

 

Soutěžní práce je možnost zaslat také e-mailem, kdy soutěžící zašle všechny dokumenty, tj. kompletní legendu, prázdný a vyplněný obrazec elektronicky. Rovněž celá soutěž bude řízena podobnou formou, čímž se ušetří čas a ušetří se za poštovné.

                                                          

Jaromír Drápala, hlavní vedoucí ČKL