Zpráva o přeboru GP v Olomouci

 

Po dvouleté pauze a v netradičním termínu se 18. června 2022 v Olomouci konaly už pošesté přebory Grand Prix v řešení křížovek, hádanek i logických úloh. Sešlo se 38 řešitelů z 12 kroužků a dalších míst naší země. Všechny soutěže řídil Vladimír Jemelík. Dopoledne se řešily logické úlohy, které připravila Jana Vodičková a Alois Štěpáník (jedna úloha). Zvítězil Petr Vejchoda před Martinem Kubíkem a Ivetou Dedkovou.

Po přestávce na oběd se ve dvou kategoriích luštily křížovky, které připravili členové kroužku Ječmínek. V hlavním přeboru GP si se dvěma křížovkami Karla Wiedermanna nejlépe poradil Petr Vejchoda, který zvítězil před Ivo Husarem a Ivetou Dedkovou. Ve vedlejším přeboru vyřešil křížovky Marie Švarcové nejlépe Jiří Bednarski.

Hádanky pro GP připravili Drahotín Lančarič a Ivan Rias. Z 25 hádanek podaných ve třech blocích jich vítěz Petr Vejchoda vyřešil 19. Druhý skončil Jan Hes a třetí byl Bohdan Kousal. Ve vedlejší soutěži se řešilo 15 hádanek Břetislava Sýkory a zvítězil Drahotín Lančarič, který jich vyřešil 14.

O zdárný průběh soutěže se postarali Vladimír Jemelík a členové kroužku Ječmínek. Sponzorsky se na zdařilé akci podílel finančními cenami ČSHAK a věcnými cenami Burda International CZ s.r.o., Olomoucký kraj a ČEZ.

Kompletní výsledky jsou ZDE.