⇒ výsledky přeborů v roce 2023 ⇒ Výsledky podle místa konání
⇒ výsledky přeborů v roce 2022
⇒ výsledky přeborů v roce 2021
⇒ Výsledky přeborů v letech 2016 - 2020
⇒ Výsledky přeborů v letech 2011 - 2015
GRAND PRIX OLOMOUCE 2024
Olomouc, 9. března 2024
GP v řešení logických úloh (autoři Jana Vodičková 2-14; Alois Štěpáník č.1):
1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) – 150 bodů
2. Iveta Dedková (Hanáci) – 95 (čas)
3. Ivo Husar (Ostraváci) – 95
4. Peter Gašpár (Gumkáči) – 84
5. Jiří Kopřiva (Praha) – 71
6. Jiří Konečný (Kabrňáci) – 67
7. Jan Hes (Ostraváci) – 63
8. Lubomír Mičinský (Krnov) – 57
9. Pavel Macků (Staré hnízdo) – 54
10. Lucián Gonda (Šíravan) – 47
11. Petr Mikšík (Ostraváci) – 37 (obtížnost)
12. Břetislav Sýkora (Ječmínek) – 37
13. Zdena Dedková (Hanáci) – 29
14. Ján Psotný (Podjavorinci) – 26
15. Zbyněk Burda (oHV) – 23
16. Josef Nerodil (Hutníček) – 22 (čas)
17. Petr Štefek (Valaši) – 22 (čas)
18. Věra Kučavová (Lázeňáci) – 22 (čas)
19. Jiří Bednarski (Přerov) – 22
20. Jaroslav Valkus (Hutníček) – 21
21. Ivan Roemer (Hanáci) – 13
22. Jaroslav Řičánek (Hanáci) – 4 (čas)
23. Dana Vagaiová (Lázeňáci) – 4 (čas)
24. Eduard Pláňava (Hanáci) – 4
25. Jiří Zvolánek (Ostraváci) – 0
Soutěže se zúčastnilo 25 řešitelů. Čas na řešení byl 60 minut. Všechny úlohy byly vyřešeny.
GP v řešení křížovek (autor Karel Wiedermann):
1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) – 0 ztrátových bodů (čas 31.30)
2. Iveta Dedková (Hanáci) – 0 (33.30)
3. Petr Štefek (Valaši) – 0 (40.45)
4. Lucián Gonda (Šíravan) – 0 (42.00)
5. Bohdan Kousal (Hanáci) – 0 (52.00)
6. Jiří Zvolánek (Ostraváci) – 0 (53.00)
7. Věra Kučavová (Lázeňáci) – 2
8. Jiří Kopřiva (Praha) – 3 (36.30)
9. Ivo Husar (Ostraváci) – 3 (45.30)
10. Rostislav Janošík (Hutníček) – 4
11. Jan Hes (Ostraváci) – 12
12. Dagmar Rusá (Podskaláci) – 14 (46.15)
13. Miroslav Turek (Hanáci) – 14 (60.00)
14. Jaroslav Řičánek (Hanáci) – 15
15. Jaromír Kvíčala (Staré hnízdo) – 17
16. Jan Hučín (Podskaláci) – 30
17. Zbyněk Burda (oHV) – 60
18. Petr Mikšík (Ostraváci) – 62
19. Josef Nerodil (Hutníček) – 77
Soutěže se zúčastnilo 21 řešitelů, obě křížovky odevzdalo 19 řešitelů.
GP v řešení hádanek (autoři Ivan Rias a Drahotín Lančarič):
1. Dagmar Rusá (Podskaláci) – 20 bodů
2. Petr Vejchoda (Kabrňáci) – 19 (čas)
3. Iveta Dedková (Hanáci) – 19
4. Zbyněk Burda (oHV) – 18
5. Petr Štefek (Valaši) – 17 (čas)
6. Břetislav Sýkora (Ječmínek) – 17
7. Bohdan Kousal (Hanáci) – 16 (čas)
8. Ivo Husar (Ostraváci) – 16 (čas)
9. Lucián Gonda (Šíravan) – 16
10. Jan Hes (Ostraváci) – 15
11. Jaroslav Řičánek (Hanáci) – 14 (čas)
12. Dušan Karkuš (Dunajci) – 14 (čas)
13. Jaroslav Valkus (Hutníček) – 14
14. Ján Turek (Tatranec) – 13
15. Josef Nerodil (Hutníček) – 12 (čas)
16. Věra Kučavová (Lázeňáci) – 12
17. Miroslav Turek (Hanáci) – 11 (čas)
18. Pavlína Horáčková (Koumáci) – 11
19. Jan Hučín (Podskaláci) – 10 (čas)
20. Ján Psotný (Podjavorinci) – 10
21. Jiří Kopřiva (Praha) – 9
22. Petr Mikšík (Ostraváci) – 7
23. Ivan Roemer (Hanáci) – 6
24. Jiří Konečný (Kabrňáci) – 5
Soutěže se zúčastnilo 24 řešitelů, jedna hádanka zůstala nevyřešena.
Křížovky - vedlejší soutěž (autorka Marie Švarcová):
1. Pavel Zahajský (Podskaláci) – 0 ztrátových bodů
2. Marie Vodáková (Podskaláci) – 2
3. Eduard Pláňava (Hanáci) – 3 (čas)
4. Drahotín Lančarič (Koumáci) – 3 (čas)
5. Pavel Macků (Staré hnízdo) – 3
6. Pavlína Horáčková (Koumáci) – 4 (čas)
7. Ján Psotný (Podjavorinci) – 4
8. Jiří Bednarski (Přerov) – 5
9. Stanislav Skapa (Ostraváci) – 6 (čas)
10. Miloš Tomasco (Podskaláci) – 6
11. Dana Vagaiová (Lázeňáci) – 8
12. Peter Gašpár (Gumkáči) – 28
13. Lubomír Mičinský (Krnov) – 51
14. Rostislav Mraček (Rokytnice) – 75
15. Ivan Roemer (Hanáci) - 85
16. Anna Morawková (Koumáci) - 90
Soutěže se zúčastnilo 16 řešitelů, všichni odevzdali obě křížovky.
Hádanky - vedlejší soutěž (autor Břetislav Sýkora):
1. Drahotín Lančarič (Koumáci) – 14 bodů
Pavel Zahajský (Podskaláci) – 14
3. Marie Vodáková (Podskaláci) – 12
4. Dana Vagaiová (Lázeňáci) – 11
5. Rostislav Janošík (Hutníček) – 10
Eduard Pláňava (Hanáci) – 10
7. Jiří Bednarski (Přerov) – 9
Rostislav Mraček (Rokytnice) – 9
9. Peter Gašpár (Gumkáči) – 8
10. Anna Morawková (Koumáci) – 7
Stanislav Skapa (Ostraváci) – 7
Jiří Zvolánek (Ostraváci) – 7
13. Pavel Macků (Staré hnízdo) – 4
Lubomír Mičinský (Krnov) – 4
Soutěže se zúčastnilo 14 řešitelů, všechny hádanky byly řešeny.
GRAND PRIX PROSTĚJOVA 2024
Prostějov, 17. února 2024
GP v řešení logických úloh (autoři 5x Petr Mikšík, 3x Oldřich Kmoščák, 2x Miroslav Turek):
1. Iveta Dedková (Hanáci) - 100 bodů
2. Jiří Konečný (Kabrňáci) - 95
3. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 92
4. Jan Hes (Ostraváci) - 78
5. Břetislav Sýkora (Ječmínek) – 73
6. Ivo Husar (Ostraváci) – 70/čas 59.30
7. Jiří Kopřiva (Praha) – 70/60.00
8. Lubomír Mičinský (Krnov) – 69
9. Vladimír Jemelík (Kabrňáci) – 53/55.35
10. Lucián Gonda (Šíravan - SR) – 53/59.40
11. Jaroslav Řičánek (Hanáci) – 50
12. Petr Štefek (Valaši) – 42
13. Zdena Dedková (Hanáci) – 41
14. Jaroslav Valkus (Hutníček) – 39
15. Ján Psotný (Podjavorinci - SR) – 33
16. Ivan Roemer (Hanáci) – 25/55.50
17. Jiří Bednarski (Přerov) – 25/58.10
18. Jiří Zvolánek (Ostraváci) – 23
Celkem se zúčastnilo 21 řešitelů, řešení odevzdalo 18 řešitelů. Čas na řešení byl 60´, všech 10 úloh bylo řešeno.
GP v řešení křížovek (autor Bohumil Korčák):
1. Iveta Dedková (Hanáci) - 0 ztrátových bodů (čas 37.30)
2. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 0 (40.15)
3. Jiří Zvolánek (Ostraváci) - 0 (51.00)
4. Ivo Husar (Ostraváci) - 0 (56.15)
5. Jan Hes (Ostraváci) - 1 (49.05)
6. Libor Knotek (Rychtáři) - 1 (60.18)
7. Jiří Kopřiva (Praha) - 2 (38.55)
8. Lucián Gonda (Šíravan - SR) - 2 (54.10)
9. Petr Štefek (Valaši) - 2 (61.15)
10. Petr Mikšík (Ostraváci) - 3 (62.30)
11. Jaroslav Řičánek (Hanáci) - 30 (62.30)
12. Miroslav Turek (Hanáci) - 40 (62.30)
13. Jaroslav Kula (Ostraváci) – 48 (62.30)
14. Jiří Konečný (Kabrňáci) – 49 (62.30)
Soutěže se zúčastnilo 18 řešitelů, obě křížovky odevzdalo 14 řešitelů.
GP v řešení hádanek (autoři: Oldřich Kmoščák a Bohdan Kousal):
1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 11 (dále 6x druhý a 1x třetí)
2. Iveta Dedková (Hanáci) - 9 (dále 5x druhá a 1x třetí)
3. Jaroslav Řičánek (Hanáci) - 2 (dále 2x druhý a 2x třetí)
4. Jaroslav Kula (Ostraváci) - 1 (dále 5x druhý a 3x třetí)
5. Jan Hes (Ostraváci) - 1 (dále 3x druhý a 3x třetí)
6. Jiří Kopřiva (Praha) - 1 (dále 3x druhý a 2x třetí)
7. Pavlína Horáčková (Koumáci) - 1 (dále 1x druhá a 4x třetí)
8. Lucián Gonda (Šíravan - SR) - 1 (dále 1x druhý a 1x třetí)
9. Miroslav Turek (Hanáci) - 1 (dále 1x druhý a 0x třetí)
10. Oldřich Kmoščák (Hanáci) – 1 (dále 0x druhý a 0x třetí)/čas 0.41
11. Ivan Roemer (Hanáci) – 1 (dále 0x druhý a 0x třetí)/čas 0.36
12. Petr Štefek (Valaši) – 0 (dále 1x druhý a 3x třetí)
13. Jaroslav Valkus (Hutníček) – 0 (dále 1x druhý a 2x třetí)
14. Ivo Husar (Ostraváci) – 0 (dále 1x druhý a 0x třetí)
15. Libor Knotek (Rychtáři) – 0 (dále 0x druhý a 2x třetí)
Petr Mikšík (Ostraváci) – 0 (dále 0x druhý a 2x třetí)
17. Ján Psotný (Podjavorinci – SR) – 0 (dále 0x druhý a 1x třetí)
Jiří Konečný (Kabrňáci) – 0 (dále 0x druhý a 1x třetí)
Jan Hučín (Podskaláci) – 0 (dále 0x druhý a 1x třetí)
Soutěže se účastnilo 21 řešitelů, body získalo 19 řešitelů. Všechny hádanky až na jednu byly řešeny třemi řešiteli.
Křížovky – vedlejší soutěž (autoři Oldřich Kmoščák a Eduard Pláňava):
1. Pavlína Horáčková (Koumáci) - 0 ztrátových bodů (čas 27.00)
2. Dana Vagaiová (Lázeňáci) - 0 (28.10)
3. Jiří Bednarski (Přerov) - 1 (21.00)
4. Stanislav Skapa (Ostraváci) - 1 (22.00)
5. Miroslav Radouš (Doubravák) - (28.25)
6. Ján Psotný (Podjavorinci - SR) - 1 (32.00)
7. Ivan Roemer (Hanáci) - 1 (36.00)
8. Miloš Tomasco (Podskaláci) - 2 (26.00)
9. Rostislav Mraček (Rokytnice) - 2 (29.10)
10. Marie Vodáková (Podskaláci) – 3 (29.40)
11. Miroslav Mojžíš (Hanáci) – 5 (37.40)
12. Anna Morawková (Koumáci) – 7 (41.00)
13. Lubomír Mičinský (Krnov) – 12 (36.10)
14. Karel Hroneš (Hanáci) – pouze 1. křížovka
Soutěže se zúčastnilo 14 řešitelů, 1 řešitel odevzdal pouze první křížovku.
Hádanky – vedlejší soutěž (autor Oldřich Kmoščák):
1. Marie Vodáková (Podskaláci) – 8 bodů
2. Bohumil Korčák (Hanáci) – 6
Dana Vagaiová (Lázeňáci) – 6
4. Miroslav Radouš (Doubravák) - 5
Karel Hroneš (Hanáci) – 5
6. Jiří Bednarski (Přerov) – 3
Lubomír Mičinský (Krnov) – 3
8. Stanislav Skapa (Ostraváci) – 2
9. Anna Morawková (Koumáci) – 1
Jiří Zvolánek (Ostraváci) – 1
-- Rostislav Mraček (Rokytnice) – neodevzdal
Soutěže se zúčastnilo 11 řešitelů. Všechny hádanky byly řešeny.
GRAND PRIX PRAHY A PŘEBOR STARÉHO HNÍZDA 2024
Praha, 13. ledna 2024
GP v řešení křížovek (autor Stanislav Bulín):
1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) – 0 ztrátových bodů (čas 34:20)
2. Jan Hes (Ostraváci) – 0 (46:00)
3. Lucián Gonda (Šíravan) – 0 (49:20)
4. Karel Henc (Kabrňáci) – 0 (56:50)
5. Ivo Husar (Ostraváci) – 0 (57:45)
6. Daniel Marek (Kabrňáci) – 1 (44:15)
7. Vladimír Klos (Podskaláci) – 1 (52:45)
8. Iveta Dedková (Hanáci) – 2 (33:20)
9. Jiří Kopřiva – 2 (49:10)
10. Petr Štefek (Valaši) – 2 (51:00)
11. Jaroslav Karpíšek-Děda (Hradečtí votroci) – 2 (56:10)
12. Petr Mikšík (Ostraváci) – 2 (58:40)
13. Dagmar Rusá (Podskaláci) – 3 (39:20)
14. Zdeněk Vodička (Hradečtí votroci) – 3 (48:50)
15. Jiří Zvolánek (Ostraváci) – 3 (53:40)
16. Miroslav Šumpík (Pašeráci) – 3 (60:00)
17. Miroslav Turek (Hanáci) – 32 (60:00)
18. František Vokatý (Kladeňáci) – 40 (60:00)
19. Pavel Kalhous ml. (Staré hnízdo) – 41 (60:00)
20. Zbyněk Burda (Hradečtí votroci) – 45 (60:00)
22. Josef Nerodil (Hutníček) – 70 (60:00)
GP v řešení hádanek (autoři Pavel Tučka a Dušan Karkuš):
1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) – 6 – 1 – 4
2. Iveta Dedková (Hanáci) – 4 – 5 – 3
3. Jan Hes (Ostraváci) – 3 – 3 – 2
4. Jana Vodičková (Hradečtí votroci) – 3 – 0 – 2
5. Lucián Gonda (Šíravan) – 2 – 2 – 4
6. Dagmar Rusá (Podskaláci) – 2 – 2 – 3
7. František Vokatý (Kladeňáci) – 2 – 2 – 2
8. Jiří Kopřiva – 2 – 2 – 0
9. Pavel Kalhous ml. (Staré hnízdo) – 1 – 3 – 0
10. Karel Henc (Kabrňáci) – 1 – 2 – 1
11. Josef Nerodil (Hutníček) – 1 – 1 – 0
12. Pavlína Horáčková (Koumáci) – 1 – 0 – 2
13. Zdeněk Vodička (Hradečtí votroci) – 1 – 0 – 1
14. Bohdan Kousal (Hanáci) – 1 – 0 – 0
15. Daniel Marek (Kabrňáci) – 0 – 2 – 2
16.–19. Zbyněk Burda (Hradečtí votroci) – 0 – 1 – 0
16.–19. Ivo Husar (Ostraváci) – 0 – 1 – 0
16.–19. Jaroslav Karpíšek-Děda (Hradečtí votroci) – 0 – 1 – 0
16.–19. Jaroslav Kolín (Příbramáci) – 0 – 1 – 0
20. Miroslav Turek (Hanáci) – 0 – 0 – 1
Křížovky – vedlejší soutěž (autor Josef Hlavatý):
1. Pavlína Horáčková (Koumáci) – 0 ztrátových bodů (čas 33:00)
2. Pavel Zahajský (Podskaláci) – 0 (34:40)
3. Dana Vagaiová (Lázeňáci) – 0 (40:30)
4. Jaroslav Kyncl (Rychtáři) – 0 (44:00)
5. Martin Musil (Staré hnízdo) – 0 (51:00)
6. Helena Peldřimovská (Pašáci) – 1 (35:20)
7. Jan Nosek (Staré hnízdo) – 2 (49:10)
8. Pavel Macků (Staré hnízdo) – 3 (33:10)
9. Miroslava Schmidová (Krušnohor) – 3 (48:30)
10. Václav Fládr (Kabrňáci) – 4 (33:50)
11. Lenka Svobodová – 4 (42:00)
12. Marie Vodáková (Podskaláci) – 5 (34:10)
13. Jiří Čenovský (Staré hnízdo) – 9 (46:30)
14. Jiří Pešta (Pašeráci) – 68 (60:00)
15. Lenka Mikuličková – 72 (60:00)
16. Andrea Skřivanová (Podskaláci) – 74 (60:00)
17. Ivana Durdilová (Staré hnízdo) – 97 (60:00)
Hádanky – vedlejší soutěž (autor Jan Hučín):
1. Pavel Zahajský (Podskaláci) – 13 hádanek
2. Jan Nosek (Staré hnízdo) – 11
3.–5. Jiří Čenovský (Staré hnízdo) – 9
3.–5. Lenka Svobodová – 9
3.–5. Dana Vagaiová (Lázeňáci) – 9
6.–9. Ivana Durdilová (Staré hnízdo) – 8
6.–9. Václav Fládr (Kabrňáci) – 8
6.–9. Miroslava Schmidová (Krušnohor) – 8
6.–9. Jiří Zvolánek (Ostraváci) – 8
10.–11. Martin Musil (Staré hnízdo) – 7
10.–11. Andrea Skřivanová (Podskaláci) – 7
12.–13. Pavel Macků (Staré hnízdo) – 6
12.–13. Miroslav Šumpík (Pašeráci) – 6
14.–15. Jaroslav Kyncl (Rychtáři) – 5
14.–15. Marie Vodáková (Podskaláci) – 5
16.–17. Jiří Adamčík (Severáci) – 4
16.–17. Lenka Mikuličková – 4
18. Jiří Pešta (Pašeráci) – 3
Přebor Starého hnízda – I. třída (autor Stanislav Bulín):
1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) – 139 bodů (čas 60:00)
2. Dagmar Rusá (Podskaláci) – 93 (58:05)
3. Jan Hes (Ostraváci) – 93 (60:00)
4. Iveta Dedková (Hanáci) – 91 (57:10)
5. Karel Henc (Kabrňáci) – 81 (60:00)
6. František Vokatý (Kladeňáci) – 73 (58:00)
7. Miroslav Turek (Hanáci) – 63 (57:40)
8. Ivo Husar (Ostraváci) – 62 (60:00)
9. Bohdan Kousal (Hanáci) – 61 (56:10)
10. Petr Štefek (Valaši) – 60 (60:00)
11. Pavel Kalhous ml. (Staré hnízdo) – 58 (60:00)
12. Lucián Gonda (Šíravan) – 52 (59:40)
13. Milan Petras (Staré hnízdo) – 36 (60:00)
14. Jaroslav Karpíšek-Děda (Hradečtí votroci) – 35 (59:05)
15. Jiří Adamčík (Severáci) – 27 (59:00)
16. Dana Vagaiová (Lázeňáci) – 26 (59:10)
17. Pavel Tučka (Staré hnízdo) – 25 (58:55)
18. Jaroslav Valkus (Hutníček) – 25 (60:00)
19. Dušan Karkuš (Dunajci) – 22 (60:00)
Přebor Starého hnízda – II. třída (autor Jaromír Kvíčala):
1. Robert Babilon (Staré hnízdo) – 61 bodů (čas 36:00)
2. Zdeněk Vodička (Hradečtí votroci) – 61 (37:45)
3. Pavlína Horáčková (Koumáci) – 61 (38:00)
4. Jana Vodičková (Hradečtí votroci) – 61 (38:10)
5. Zbyněk Burda (Hradečtí votroci) – 61 (47:40)
6. Daniel Marek (Kabrňáci) – 54 (47:30)
7. Pavel Zahajský (Podskaláci) – 54 (53:50)
8. Jiří Kopřiva – 53 (37:40)
9. Miroslava Schmidová (Krušnohor) – 53 (55:30)
10. Josef Nerodil (Hutníček) – 50 (53:30)
11. Lenka Svobodová – 45 (58:10)
12. Helena Peldřimovská (Pašáci) – 31 (59:15)
13. Petr Mikšík (Ostraváci) – 24 (59:50)
14. Stanislav Bulín (Staré hnízdo) – 24 (60:00)
15. Ivana Durdilová (Staré hnízdo) – 18 (59:05)
16. Marie Vodáková (Podskaláci) – 13 (60:00)
Přebor Starého hnízda – III. třída (autor Jiří Adamčík):
1. Andrea Skřivanová (Podskaláci) – 51 bodů (čas 60:00)
2. Jaroslav Kyncl (Rychtáři) – 49 (58:15)
3. Jiří Čenovský (Staré hnízdo) – 48 (58:40)
4. Václav Fládr (Kabrňáci) – 47 (59:30)
5. Jiří Pešta (Pašeráci) – 46 (58:35)
6. Miroslav Šumpík (Pašeráci) – 43 (57:20)
7. Jiří Zvolánek (Ostraváci) – 31 (57:40)
8. Vladimír Klos (Podskaláci) – 29 (60:00)
9. Lenka Mikuličková – 25 (58:20)
10. Jan Nosek (Staré hnízdo) – 20 (60:00)
11. Martin Musil (Staré hnízdo) – 15 (59:35)
12. Pavel Macků (Staré hnízdo) – 11 (59:25)