2577 - Vencl
2354 - Čenda
2003 - Zemánková

Celkovým vítězem letošních scrabblovin se stal Petr Běhal. Srdečně gratulujeme!

Děkuji všem řešitelům za účast v soutěži a doufám, že vytrváte i v dalším roce :-). První zadání nové partie bude zveřejněno v neděli 7. ledna. Přeji všem hodně štěstí a zdraví do nového roku, Dagmar Rusá

ŘEŠENÍ DVANÁCTÉHO KOLA
Dohrávka byla velmi zajímavá, kromě dvou dvojic shodných řešení už bylo každé další originál. Objevilo se několik prémií - ÚPICKÝ(M)A na E2, ODSÝPA(N)É na F3, PÉCSSKÝ(M) na E3, ÚPICKÉ(H)O na D5 a SIN(A)JSKÝ na C8.
Přesto vyhrálo řešení bez prémie, i když jen o jeden bod. Zde je zápis vítězného řešení za 156 bodů (Vencl).
NÝ   J12   5 bodů

Vítězové druhé partie jsou opět dva - Jana Járová a Jiří Spáčil. Srdečně gratulujeme!

ZADÁNÍ DVANÁCTÉHO KOLA
Čeká vás dohrávka druhé partie - se zbylými 13 písmeny se pokuste partii co nejlépe dokončit. Písmena můžete rozložit do libovolného počtu tahů.
dvanacte kolo

ŘEŠENÍ JEDENÁCTÉHO KOLA
Většina soutěžících našla prémii NÁLEZCOVU na pozici M1 za 66 bodů. Další zaslané slovo ZÁVOJE (+REZ) na C8 získalo 26 bodů.

Pořadí po jedenáctém kole:
1353 - Basová, Běhal Pavel, Běhal Petr, Hanák, Járová, Kučavová, Spáčil, Udvardy, Žižka

ŘEŠENÍ DESÁTÉHO KOLA
Ani křížení slova přes dvě písmena řešitele nezmátlo. Všichni objevili slovo POZAPÍNAL na pozici 3E za 76 bodů. Vedoucí skupina má pořád devět členů, soutěž bude napínavá až do konce :-).

ŘEŠENÍ DEVÁTÉHO KOLA
Zase jedno odpočinkové kolo - všichni soutěžící objevili vítězný tah, i když to tentokrát nebyla prémie. Pouze v jednom případě došlo k omylu, takže tah nemohl být uznán. Takže jednohlasně MĚĎ (+ FIŠTRÓNŮM) na pozici O1 za 117 bodů.

ŘEŠENÍ OSMÉHO KOLA
Prémie z prvního zásobníku byla trochu záludná, zejména její umístění. Druhý zásobník už problémy nedělal. Zde jsou zaslané kombinace slov:
TŘÍNOHÁ (+PÍ, ON, DO, CH, HÁ)   J1   +   FIŠTRÓNŮ   1G   celkem za 237 bodů
TŘÍ (+PÍ)   J1   +   FIŠTRÓNŮ   1G   celkem za 161 bodů
OHŘÁTÍ   4I   +   FIŠTRÓNŮ   M1   celkem za 124 bodů
UHŘÁTÍ   5B   +   FIŠTRÓNŮ   F2   celkem za 106 bodů
OHOŘÍ   4H   +   FÓRŮ (+FÍ)  3L   celkem za 53 bodů

Pořadí po osmém kole:
1094 - Basová, Běhal Pavel, Běhal Petr, Hanák, Járová, Kučavová, Plecitá, Spáčil, Udvardy, Žižka

ŘEŠENÍ SEDMÉHO KOLA
Sloveso "vhroužit" sice nepatří do naší běžné slovní zásoby, přesto většina soutěžících našla prémiové slovo VHRUŽME (+RE) na pozici B2 za 94 bodů. Další zaslané slovo - HOUŽEV na 4H za 26 bodů.

Pořadí po sedmém kole:
857 - Basová, Běhal Pavel, Běhal Petr, Hanák, Járová, Kučavová, Plecitá, Spáčil, Švarcová, Udvardy, Voborová, Žďárecká, Žižka

ŘEŠENÍ ŠESTÉHO KOLA
Bylo to kolo plné zeměpisných názvů, nikdo nepoložil další možnou prémii SŇA(T)KOVÝ. Nejvíce bodů získala slova (E)VAŇSKÝ nebo (I)VAŇSKÝ na pozici O5 za 98 bodů (vybrala jsem I, protože nedělá problémy při psaní do závorek :-)). Další slova - VAŇO(V)SKÝ na 4F za 92 bodů a (L)OVAŇSKÝ na 4H za 88 bodů.

ŘEŠENÍ PÁTÉHO KOLA
Kdo si v téhle zimě vzpomněl na kabát, neprohloupil - slovo REDINGOT na pozici A8 získalo 158 bodů. Další zaslané tahy byly už bez prémie - DROG (+OP, GO) na H1 za 52 bodů a GERONTI na A8 za 33 bodů.

ŘEŠENÍ ČTVRTÉHO KOLA
Dva zásobníky na sebe tentokrát nenavazovaly, poněkud nezvyklé obložení slova z obou stran našla většina hráčů. Dva další se zřejmě budou chytat za hlavu, protože nepřidali předponu NEJ. Zde jsou zaslané kombinace:
PODCHYŤ (+VY, AŤ)    I3   +   NEJOBLÍBENĚJŠÍM   12A    celkem za 208 bodů
PODCHYŤ (+VY, AŤ)    I3   +   OBLÍBENĚJŠÍM    12D    celkem za 148 bodů
PODCHYŤ (+VY, AŤ)    I3   +   MENŠÍ (+MĚ)   11K   celkem za 124 bodů
PODCHYŤ (+VY, AŤ)    I3   +   ŠAŤME   9G   celkem za 120 bodů

Pořadí po čtvrtém kole:
507 - Basová, Běhal Pavel, Běhal Petr, Hanák, Chládková, Járová, Kučavová, Plecitá, Spáčil, Švarcová, Udvardy,               Voborová, Žďárecká, Žižka

ŘEŠENÍ TŘETÍHO KOLA
Slovo OBLÍBENĚ šlo položit na dvě pozice (12D a 12G) za shodně za 80 bodů. Další zaslaná prémie byla OBĚLENÍ (+VÍ) na pozici I2 za 69 bodů. Ve čtvrtém kole vás tradičně čekají dva zásobníky.

Pořadí po třetím kole:
299 -  Basová, Běhal Pavel, Běhal Petr, Hanák, Chládková, Járová, Kučavová, Plecitá, Spáčil, Švarcová, Udvardy, Vencl, Voborová, Žďárecká, Žižka

ŘEŠENÍ DRUHÉHO KOLA
Několik hráčů zmeškalo začátek partie, ale zapojilo se v kole druhém. Prémiové slovo ČTYŘSTÉ získalo 143 bodů na pozici 15F (+VALIBUKY), méně pak na I2 (+VÉ) - jen 72 bodů. Další zaslané slovo SYTÉ (+VALIBUKY) na 15G bylo za 60 bodů.

Pořadí po druhém kole:
219 - Basová, Běhal Pavel, Běhal Petr, Hanák, Chládková, Járová, Kučavová, Plecitá, Spáčil, Švarcová, Udvardy, Vencl, Voborová, Žďárecká, Žižka