Sudoku

znovin1

Toto zná asi každý. V nejednom českém deníku se alespoň ve víkendové příloze objevují obrazce se sudoku.

Ale sudoku není jen do vlaku, nebo na pláž. Pro mnoho lidí je to koníček, nebo spíše vášeň, která zabírá většinu jejich volného času.

Věděli jste,

že existují specializované internetové servery zaměřené především na sudoku?

Jmenujme na tomto místě alespoň dva:

1. Server FED SUDOKU (www.fed-sudoku.eu): česko-slovenský "federální" server, který nabízí každodenní luštění na 10 minut, nebo také úlohy, jež jsou výzvou na několik hodin; je to místo, kde soutěží a debatují hráči všech úrovní a ze všech koutů světa sudoku.

2. Projekt SUDOKUCUP (cs.sudokucup.com): homepage prestižní mezinárodní soutěže a zároveň informační portál o českém světě sudoku.

Více informací naleznete pod položkou Užitečné odkazy.

Věděli jste,

že Svaz českých hádankářů a křížovkářů pořádá pravidelné přebory, na kterých se v rámci soutěže v řešení logických úloh řeší i sudoku?

Pozvánky na akce se objevují v sekci Aktuality. Další informace jsou logicky utříděné v sekci Přebory.

Soutěže vrcholí každoročně mistrovstvím republiky pro nejlepší české luštitele, které dříve pořádal Svaz českých hádankářů a křížovkářů a od roku 2012 je pořádá Hráčská asociace logických her a sudoku. A ti úplně nejúspěšnější pak reprezentují Českou republiku na mistrovství světa.

Věděli jste,

že Češi přivezli z každého světového šampionátu alespoň jednu medaili? Přehled českých úspěchů naleznete zde.

Mistri sveta

Mistři světa 2008: (zleva, v černých dresech) Jakub Ondroušek, Vítězslav Koudelka (kapitán), Jana Tylová, Jakub Hrazdira, Jan Novotný