Lázeňáci soutěží

 

Lázeňáci ani v roce 2022 nezaháleli a pokračovali v interních i korespondenčních soutěžích.

Dvanáctým kolem skončil 29. ročník celoroční řešitelské soutěže „O krále křížovek“. Tyto původní křížovky jsou určeny hlavně pro ty, kteří si chtějí rozšířit obzory, proto se snažím používat méně obvyklé legendové výrazy. Pokračovala jsem na téma „Zapomenutá řemesla“. Soutěž dokončilo 40 soutěžících, 12 z nich řešilo všechny křížovky bezchybně, několika zabránil v dokončení soutěže zdravotní stav. Titul „Krále křížovek“ získali př. Bezděk, Gášek, Haman, Kousal, Kupka, Ota, Plachý, Ryška, Štefek, Turek, Vašinka a Vojník. Doplňkově bylo řešeno také 6 bonusovek – křížovek, ve kterých představil př. Vašinka české a moravské zříceniny. Bonusovky budou pokračovat i letos vždy v lichém měsíci 6x za rok. Kromě zřícenin se budou týkat i hradů a zámků, v křížovkách se ještě letos podíváme na některá zapomenutá řemesla.

15. ročník soutěže „O krále sudoku“ skončil úspěšně pro 13 řešitelů, kteří zdolali všechny úlohy, jejichž obtížnost se stále zvyšovala. O titul „Král sudoku“ se podělili př. Bezděk, Buchta, Černá, Flajšman, Haman, Krajči, Matějková, Plachý, Přikryl, Schrötter, Spáčil, Tvrzníková a Voňavková, kteří získali 413 bodů. Celkem se soutěže zúčastnilo 47 řešitelů, poslední kolo poslalo 35 z nich. Díky soutěžícím ze Slovenska je možné označit obě soutěže za mezinárodní.

V lednu 2023 odstartoval další ročník obou soutěží, všem zájemcům jsou k dispozici na stránkách www.lazenaci.cz. Stálí účastníci i ti, kteří luští jen „do šuplíku“ nebo nemají možnost sledovat webové stránky, dostávají obě soutěže mailem nebo vytištěné.

Přivítáme všechny zájemce o obě tyto soutěže. Termín odeslání je vždy poslední den daného měsíce, pro lednové kolo je posunut na 10. 2. 2023.

Dále se snažíme zapojit i milovníky jiných soutěží, proto jsme přizvali do svých turnajů ve Scrabble a Kris-krosu ty, kteří si s námi chtějí poměřit své síly, ale na schůzky nechodí. Zúčastňujeme se soutěží v KaH, MLSK, JLA nebo hádankářské soutěže v slovenském časopise Lišiak.

Věřím, že i v letošním roce 2023 budeme v našich aktivitách pokračovat a že bude tento rok pro všechny pohodový a po všech stránkách úspěšný.

Věra Kučavová