Lázeňáci soutěží

 

Lázeňáci i přes nepříznivé podmínky v roce 2020 neustali ve svých aktivitách a pokračovali jak v interních, tak v korespondenčních soutěžích.

 

Dvanáctým kolem skončil 27. ročník celoroční řešitelské soutěže „O krále křížovek“. Tyto původní křížovky jsou určeny hlavně pro ty, kteří si chtějí rozšířit obzory, proto se snažíme používat méně obvyklé legendové výrazy. Po několik ročníků jsme se věnovali našim hradům a zámkům, ale zdroj byl téměř vyčerpán, proto letos začínáme nové téma „Zapomenutá řemesla“. Všech dvanáct křížovek vyřešili bezchybně Bezděk, Bulín, Haman, Lukovský, Pešta, Sklenka, Štefek a Vojník, 1 ztrátový bod si připsali Havel, Ota a Vašinka, 2 body Drdel a Vagaiová, dále pak se umístili Zelený, Pláňava, Kašpar, Hrachovcová a Gartšík. Chtěla bych ocenit, jak se s křížovkami vypořádává jednadevadesátiletá paní Hrachovcová, která se našich soutěží účastní od samého začátku.

 

13. ročník soutěže „O krále sudoku“ skončil úspěšně pro jedenáctku řešitelů, kteří zdolali všechna, stále těžší, sudoku. O titul „Král sudoku“ se podělí Bulín, Bezděk, E + E Bůžková, Haman, Krajči, Schrötter, Spáčil, Svítilová a Štefek, kteří získali plný počet 432 bodů, v těsném závěsu za nimi skončili Drdel a Šimůnková, kteří mají díky upsáním o dva body méně. Jednu úlohu nevyřešili Buchta s 412 body (vyřešil těžší sudoku), Kašparová, Kuchyňka a Tvrzníková s 409 body. Další soutěžící již měli méně než 400 bodů a více nevyřešených úloh. Celkově se alespoň jednoho kola zúčastnilo 30 zájemců, poslední kolo zaslalo 24 z nich. Díky účastníkům ze Slovenska můžeme obě soutěže označit jako mezinárodní.

 

V lednu 2021 odstartoval další ročník obou soutěží, které jsou k dispozici všem zájemcům na stránkách www.lazenaci.cz. Stálí účastníci i ti, kteří si luští jen „do šuplíku“ nebo nemají možnost sledovat webové stránky, dostávají obě soutěže mailem nebo vytištěné. Přivítáme všechny zájemce o obě tyto soutěže. Termín odeslání jednotlivých kol bývá vždy poslední den daného měsíce, pro lednové kolo je posunut na 10. 2. 2021.

 

Dále se snažíme zapojit i milovníky jiných soutěží, proto jsme přizvali do svých turnajů ve Scrabble a Kris-krosu ty, kteří si s námi chtějí poměřit své síly, ale na kroužek nechodí. Velice dobře nám konkuruje Ema Bůžková. I tyto celoroční interní soutěže přecházely letos občas v soutěže korespondenční.

 

Věřím, že letos už bude všechno lepší a že se budeme moci sejít i osobně. A všem přeji pohodový rok 2021.

Věra Kučavová