Lázeňáci soutěží

Lázeňáci ani v roce 2023 nezaháleli a pokračovali v interních i korespondenčních soutěžích.

Dvanáctým kolem skončil 30. ročník celoroční řešitelské soutěže „O krále křížovek“. Tyto původní křížovky jsou určeny hlavně pro ty, kteří si chtějí rozšířit obzory, proto se snažím používat méně obvyklé legendové výrazy. Pokračovala jsem na téma „Zapomenutá řemesla“. Soutěž dokončilo 36 soutěžících, 9 z nich řešilo všechny křížovky bezchybně, několika zabránil v dokončení soutěže zdravotní stav. Titul „Krále křížovek“ získali př. Cenek, Haman, Ota, Říha, Sebera, Sklenka, Štefek, Turek a Vojník. Doplňkově bylo řešeno také 6 bonusovek – křížovek, ve kterých představil př. Vašinka české a moravské zříceniny. Bonusovky letos pokračovat nebudou, křížovky se zaměří na poklady světa.

16. ročník soutěže „O krále sudoku“ skončil úspěšně pro 26 řešitelů, kteří zdolali všechny úlohy, jejichž obtížnost se stále zvyšovala. O titul „Král sudoku“ se podělili př. Bednář, Carbol, Drdel, Haman, Járová, Kašparová, Krajči, Kučabová, Kučírek, Kuchyňka, Matějková Martina a Tereza, Novotný, Ota, Paul Luděk a Richard, Paulová Marie, Markéta a Maruška, Schrötter, Spáčil, Svítilová, Štefek, Tenglerová,Turek a Tvrzníková, kteří získali 425 bodů. Celkem se alespoň jednoho kola zúčastnilo 62 řešitelů, poslední kolo poslalo 50 z nich. Díky soutěžícím ze Slovenska je možné označit obě soutěže za mezinárodní.

V lednu 2024 odstartoval další ročník obou soutěží, všem zájemcům jsou k dispozici na stránkách www.lazenaci.cz. Stálí účastníci i ti, kteří luští jen „do šuplíku“ nebo nemají možnost sledovat webové stránky, dostávají obě soutěže mailem nebo vytištěné.

Přivítáme všechny zájemce o obě tyto soutěže. Termín odeslání je vždy poslední den daného měsíce, pro lednové kolo je posunut na 10. 2. 2024.

Dále se snažíme zapojit i milovníky jiných soutěží, proto jsme přizvali do svých turnajů ve Scrabble a Kris-krosu ty, kteří si s námi chtějí poměřit své síly, ale na schůzky nechodí. Zúčastňujeme se soutěží v KaH, MLSK, MLS, chystáme přebor.

Věřím, že i v letošním roce 2024 budeme v našich aktivitách pokračovat a že bude tento rok pro všechny pohodový a po všech stránkách úspěšný.

Věra Kučavová