Lázeňáci soutěží

 

Lázeňáci ani v roce 2021 neustali ve svých aktivitách a pokračovali jak v interních, tak v korespondenčních soutěžích.

 

Dvanáctým kolem skončil 28. ročník celoroční řešitelské soutěže „O krále křížovek“. Tyto původní křížovky jsou určeny hlavně pro ty, kteří si chtějí rozšířit obzory, proto se snažím používat méně obvyklé legendové výrazy. Pro loňský rok jsem zvolila nové téma „Zapomenutá řemesla“. Že to není soutěž úplně z nejlehčích, svědčí i fakt, že bez ztrátových bodů řešili pouze čtyři soutěžící – př. Cenek, Haman, Havel a Ota. Díky loňskému upozornění na tuto soutěž vzrostl počet soutěžících téměř na dvojnásobek. Doplňkově bylo řešeno pět tzv. bonusovek – křížovek, ve kterých byly zbývající hrady a zámky, jež se nevešly do předchozích ročníků. Bonusovky budou jako samostatná soutěž i letos, př. Vašinka bude pokračovat v tematice hradů a zřícenin. Tyto křížovky budou vycházet vždy jednou za dva měsíce, počínaje lednem.

 

14. ročník soutěže „O krále sudoku“ skončil úspěšně pro devět řešitelů, kteří zdolali všechna, stále těžší, sudoku. O titul „Král sudoku“ se podělili př. Bezděk, Černá, Drdel, Flajšman, Kašparová, Krajči, Matějková, Spáčil a Tvrzníková, kteří získali plný počet 407 bodů, v těsném závěsu za nimi skončili ti, kteří se jednou či několikrát „upsali“. Celkem se do soutěže zapojilo 43 soutěžících, poslední kolo zaslalo 38 z nich. Také v této soutěži přibyl větší počet zájemců. Díky účastníkům ze Slovenska můžeme obě soutěže označit jako mezinárodní.

 

V lednu 2022 odstartoval další ročník obou soutěží, které jsou k dispozici všem zájemcům na stránkách www.lazenaci.cz. Stálí účastníci i ti, kteří si luští jen „do šuplíku“ nebo nemají možnost sledovat webové stránky, dostávají obě soutěže mailem či vytištěné. Přivítáme všechny zájemce o obě tyto soutěže. Termín odeslání jednotlivých kol bývá vždy poslední den daného měsíce, pro lednové kolo je posunut na 10. 2. 2022.

 

Dále se snažíme zapojit i milovníky jiných soutěží, proto jsme přizvali do svých turnajů ve Scrabble a Kris-krosu ty, kteří si s námi chtějí poměřit své síly, ale na kroužek nechodí. Některá kola jsme museli také řešit korespondenčně. Korespondenčně proběhl v minulém roce i Lázeňský pohárek a Sudoku pro příchozí.

 

Věřím, že letos už bude všechno lepší a že se budeme moci sejít i osobně. A všem přeji pohodový rok 2022.

Věra Kučavová