Ostrava

 
OSTRAVSKÉ HÁDANKÁŘSKÉ PŘEBORY 2020
Ostrava, 19.-20. září 2020
 

Sobota 19.9.2020
GP v řešení logických úloh  (autoři František Luskač a Ivo Husar):

1. Petr Vejchoda (Kabrňáci)  - 200 bodů

2. Martin Kubík (Vyškov) - 105

3. Iveta Dedková (Hanáci) - 97

3. František Vokatý (Kladeňáci) - 97 (1. místo ve vedlejší kategorii)

5. Jiří Konečný (Kabrňáci) - 82

6. Lubomír Mičinský (Krnov) - 73 (2. místo ve vedlejší kategorii)

7. Jan Hes (Ostraváci) - 69

8. Petr Štefek (Valaši) - 48

9. Daniel Lukovský (Ústí u Vsetína) - 18 (3. místo ve vedlejší kategorii)

10. Dana Vagaiová (Lázeňáci) - 12

11. Vlastimil Glogar (Ostraváci) - 10

12. Stanislav Skapa (Ostraváci) - 10

 

Celkem se zúčastnilo 12 řešitelů. Čas na řešení byl 90´, předčasně odevzdali V. Glogar a P. Vejchoda. Vítěz zdolal všech 12 úloh.

 

Ostravská desítka (autor Jaroslav Kula):

1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 84 bodů

2. Jan Hes (Ostraváci) - 70

3. Ivo Husar (Ostraváci) - 68

4. František Vokatý (Kladeňáci) - 63 (1. místo ve vedlejší kategorii)

5. Jaromír Kvíčala (oSH) - 50

6. Iveta Dedková (Hanáci) - 49

7. Petr Štefek (Valaši) - 33

8. Jiří Konečný (Kabrňáci) - 21

9. Lubomír Mičinský (Krnov) - 9 (2. místo ve vedlejší kategorii)

10. Stanislav Skapa (Ostraváci)  - 4 (3. místo ve vedlejší kategorii)

11. Daniel Lukovský (Ústí u Vsetína) - 3

12. Miroslav Šumpík (Pašeráci) - 1

 

Celkem se zúčastnilo 12 luštitelů. Čas na řešení byl 40´, po 30´ se vyčíslovaly dvě hádanky. Vítěz vyřešil správně všech deset hádanek.

 

Velká cena Ostravy (autoři: křížovky - Vladimír Klos, hádanky - Karel Salavec):

1. Voko vede (František Vokatý, Jiří Konečný, Petr Vejchoda, Iveta Dedková) křížovky 1., hádanky 1., součet pořadí 2, čas 9550

2. Ostraváci (Vlastimil Glogar, Jan Hes, Ivo Husar, Stanislav Skapa) 2 + 2 = 4, čas 120´

3. Valaši (Daniel Lukovský, Lubomír Mičinský, Petr Štefek, Miroslav Šumpík) 3 + 3 = 6, čas 120´

 

Celkem se zúčastnila tři družstva. Čas na řešení křížovek byl 60´, na řešení hádanek také 60´. Křížovky řešila první dvě družstva bez chyb, v druhé dílčí soutěži vyřešilo vítězné družstvo všech 20 hádanek.  V soutěži kroužkových družstev zvítězilo družstvo Ostraváci.

 

Neděle 20.9.2020

GP v řešení křížovek (autor Petr Mikšík):

1. Jiří Zvolánek (Ostraváci) - 1 ztrátový bod (čas 39´)

2. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 2 (33´)

3. Ivo Husar (Ostraváci) - 2 (47´)

4. Miroslav Šumpík (Pašeráci) - 2 (50´)

5. Petr Štefek (Valaši) - 3 (43´)

6. František Vokatý (Kladeňáci) - 3 (5330)

7. Milan Tomsa (Hutníček) - 3 (60´)

8. Jaroslav Kula (Ostraváci) - 7 (5610)

9. Iveta Dedková (Hanáci) - 11 (3210)

10. Bohdan Kousal (Hanáci) - 12 (5620)

11. Jan Hes (Ostraváci) - 13 (5430)

12. Jiří Konečný (Kabrňáci) - 42 (60´)

 

Soutěže se zúčastnilo 12 řešitelů, všichni odevzdali řešení obou křížovek.

 

GP v řešení hádanek (autoři: Milan Kožušník a Jan Hes):

1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 10 (dále 4x druhý a 7x třetí)

2. Iveta Dedková (Hanáci) - 4 (dále 3x druhá a 3x třetí)

3. Jan Hes (Ostraváci) - 4 (dále 1x druhý a 3x třetí)

4. Jaroslav Kula (Ostraváci) - 3 (dále 10x druhý a 1x třetí)

5. Bohdan Kousal (Kabrňáci) - 3 (dále 5x druhý a 3x třetí)

6. Petr Štefek (Valaši) - 3 (dále 2x druhý a 4x třetí)

7. František Vokatý (Kladeňáci) - 2 (dále 1x druhý a 3x třetí)

8. Petr Mikšík (Ostraváci) - 0 (dále 2x druhý a 1x třetí)

9. Ivo Husar (Ostraváci)-  0 (dále 1x druhý a 3x třetí)

 

Soutěže se účastnilo 10 řešitelů. Jedna hádanka zůstala neřešena.

 

Křížovky – vedlejší soutěž (autor František Luskač):

1. Milan Wasserburger (Frenštát p. R.) - 0 ztrátových bodů (čas 47´)

2. Jiří Bednarski (Přerov) - 3 (78´)

3. Dana Vagaiová (Lázeňáci) - 3 (80´)**

4. Stanislava Teichmanová (Kladeňáci) - 6 (56´)

5. Stanislav Skapa (Ostraváci) - 7 (78´)**

6. Eduard Pláňava (Hanáci) - 11 (63´)

7. Václav Fládr (Kabrňáci) - 29 (80´)

8. Milan Kožušník (Ostraváci) - 86 (80´)**

9. Vlastimil Glogar (Ostraváci) - 90 (80´)

10. Daniel Lukovský (Ústí u Vsetína) - 108 (80´)**

11. Jiří Adamčík (Severáci) - 159 (80´)

 

Soutěže se zúčastnilo 11 řešitelů. Řešitelé, kteří nemají nárok na kvalifikační body, jsou označeni dvěma hvězdičkami.

 

Hádanky – vedlejší soutěž (autor Milan Kožušník):

1. Miroslav Šumpík (Pašeráci) - 15 bodů (čas 53´)

2. Milan Tomsa (Hutníček) - 13 (60´)**

3. Jiří Bednarski (Přerov) - 10 (55´)

4. Jiří Adamčík (Severáci) - 10 (60´)

4. Daniel Lukovský (Ústí u Vsetína) - 10 (60´)**
4. Stanislav Skapa (Ostraváci) - 10 (60´)

7. Eduard Pláňava (Hanáci) - 8 (60´)

8. Jiří Zvolánek (Ostraváci) - 7 (40´)**

9. Dana Vagaiová (Lázeňáci) - 7 (56´)**

10. Václav Fládr (Kabrňáci) - 6 (60´)

11. Luděk Haupt (Ostraváci) - 2 (30´)

12. Zdeněk Feler (Ostraváci) - 2 (60´)**

 

Soutěže se zúčastnilo 12 řešitelů. Řešitelé, kteří nemají nárok na kvalifikační body, jsou označeni dvěma hvězdičkami.

 

OSTRAVSKÉ HÁDANKÁŘSKÉ PŘEBORY 2019
Ostrava, 14.-15. září 2019

 

Sobota 14. září 2019

GP v řešení logických úloh (autoři František luskač (8 úloh), Ivo Husar (4 úlohy)):

1. Daniel Marek (Kabrňáci) - 150 bodů

2. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 136

3. Jiří Konečný (Kabrňáci) - 99

4. Jan Hes (Ostraváci) - 83

5. Pavel Rybář (Ostraváci) - 69  (1. místo ve vedlejší kategorii)

6. Petr Mikšík (Ostraváci) - 66

7. František Vokatý (Kladeňáci) - 56

8. Roman Čejka (Kabrňáci) - 56

9. Lubomír Mičinský (Krnov) - 38  (2. místo ve vedlejší kategorii)

10. Václav Fládr (Kabrňáci) - 20  (3. místo ve vedlejší kategorii)

11. Jiří Adamčík (Severáci) - 18

12. Vlastimil Glogar (Ostraváci) - 8

 

Celkem se zúčastnilo 12 řešitelů. Čas na řešení byl 90´, předčasně odevzdali P. Rybář a F. Vokatý. Vítěz zdolal 11 úloh.

 

Ostravská desítka (autor Jaroslav Kula):

1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 79 bodů

2. Jan Hes (Ostraváci) - 64

3. Jaromír Kvíčala (oSH) - 55  (8 řešených hádanek)

4. Ivo Husar (Ostraváci) - 55  (7 řešených hádanek)

5. Daniel Marek (Kabrňáci) - 38

6. František Vokatý (Kladeňáci) - 33

7. Roman Čejka (Kabrňáci) - 31

8. Milan Kožušník (Ostraváci) - 18

9. Petr Mikšík (Ostraváci) - 13

10. Václav Fládr (Kabrňáci)  - 12  (1. místo ve vedlejší kategorii)

11. Pavel Rybář (Ostraváci) - 11  (2. místo ve vedlejší kategorii)

12. Jiří Konečný (Kabrňáci) 8  (2 řešené hádanky)

13. František Luskač (Ostraváci) - 8  (1 řešená hádanka) (3. místo ve vedlejší kategorii)

14. Jiří Adamčík (Severáci) - 7

15. Lubomír Mičinský (Krnov) - 1

 

Celkem se zúčastnilo 15 luštitelů. Čas na řešení byl 40´, po 30´ se vyčíslovaly dvě hádanky. Vítěz vyřešil správně všech deset hádanek.

 

Velká cena Ostravy (autoři - 2 křížovky Vladimír klos, 20 hádanek Karel Salavec):

1. Klos (Jan Hes, Ivo Husar, Petr Mikšík, František Vokatý) - křížovky 2., hádanky 1., součet pořadí 3, čas 7430

2. Kabrňáci (Roman Čejka, Daniel Marek, Jiří Konečný, Petr Vejchoda) - 1 + 2 = 3, čas 7930

3. Ostraváci (Milan Kožušník, Lubomír Mičinský, Anna Moskalová, Pavel Rybář) - 3 + 3 = 6

 

Celkem se zúčastnila tři družstva. Čas na řešení křížovek byl 60´, na řešení hádanek také 60´. Křížovky řešilo družstvo Kabrňáků bez chyb, v druhé dílčí soutěži vyřešila první dvě družstva všech 20 hádanek.  V soutěži kroužkových družstev zvítězilo družstvo Klos tvořené jedním Kladeňákem a třemi Ostraváky.

 

Neděle 15. září 2019

GP v řešení křížovek (autor Petr Mikšík):

1. Milan Tomsa (Hutníček) - 3 ztrátové body (čas 65´)

2. Iveta Dedková (Hanáci) - 10 (čas 46´)

3. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 10 (čas 64´)

4. Jan Hes (Ostraváci) - 10 (čas 66´)

5. Roman Čejka (Kabrňáci) - 10 (čas 70´)

6. Bohdan Kousal (Hanáci) - 12 (čas 6925)

7. Jaromír Kvíčala (oSH) - 12 (čas 70´)

8. Ivo Husar (Ostraváci) - 14 (čas 63´)

9. Daniel Marek (Kabrňáci) - 20 (čas 6920)

10. Jiří Konečný (Kabrňáci) - 21 (čas 6930)

11. Petr Štefek (Valaši) - 33 (čas 70´)

12. Jaroslav Valkus (Hutníček) - 71 (čas 70´)

13. Václav Fládr (Kabrňáci) - 74 (čas 70´)

14. František Vokatý (Kladeňáci) - 102 (čas 70´)

15. Eduard Pláňava (Hanáci) - a více

 

Soutěže se zúčastnilo 15 řešitelů, pouze poslední neodevzdal řešení druhé křížovky.

 

GP v řešení hádanek (autoři Milan kožušník (1-15) a Jan Hes (16-30)):

1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 8 x první, dále 3x druhý a 4x třetí

2. Bohdan Kousal (Hanáci) - 4 (dále 3x druhý a 1x třetí), po rozhozu

3. Iveta Dedková (Hanáci) - 4 (dále 3x druhá a 1x třetí), po rozhozu

4. Ivo Husar (Ostraváci) - 3 (dále 4x druhý a 2x třetí)

5. Roman Čejka (Kabrňáci) - 3 (dále 2x druhý a 4x třetí)

6. Daniel Marek (Kabrňáci) - 2 (dále 5x druhý a 0x třetí)

7. František Vokatý (Kladeňáci) - 2 (dále 4x druhý a 1x třetí)

8. Pavlína Horáčková (Koumáci) - 1 (dále 3x druhá a 6x třetí)

9. Petr Štefek (Valaši) - 1 (dále 2x druhý a 7x třetí)

10. Jaroslav Valkus (Hutníček) - 1 (dále 0x druhý a 0x třetí)

11. Petr Mikšík (Ostraváci) - 0 (dále 0x druhý a 1x třetí)

 

Soutěže se účastnilo 14 řešitelů. Jedna hádanka zůstala neřešena.

 

Křížovky – vedlejší soutěž (autor František Luskač):

1. Milan Wasserburger (Frenštát p. R.) - 1 ztrátový bod (čas 36´)**

2. Pavlína Horáčková (Koumáci) - 1 (čas 4330) **

3. Daniel Lukovský (Ústí u Vsetína) - 1 (čas 60´)**

4. Jiří Bednarski (Přerov) - 2 (čas 42´)

5. Ivona Kovářová (Valaši) - 2 (čas 43´)

6. Stanislava Teichmanová (Kladeňáci) - 3 (čas 51´)

7. Anna Moskalová (Ostraváci) - 4 (čas 60´)

8. Anna Morawková (Koumáci) - 9 (čas 60´)

9. Milan Kožušník (Ostraváci) - 23 (čas 60´)**

10. Renáta Byrtusová (Ostrava) - více než  50 (čas 60´)

 

Soutěže se zúčastnilo 10 řešitelů. Řešitelé, kteří nemají nárok na kvalifikační body, jsou označeni dvěma hvězdičkami.

 

Hádanky – vedlejší soutěž (autor Milan Kožušník):

1. Ivona Kovářová (Valaši) - 14 bodů (čas 39´)

2. Milan Tomsa (Hutníček) - 13 (čas 60´)**

3. Daniel Lukovský (Ústí u Vsetína) - 12 (čas 60´)**

4. Anna Morawková (Koumáci) - 11 (čas 60´)

5. Milan Wasserburger (Frenštát p. R.) - 9 (čas 55´)**

6. Jiří Bednarski (Přerov) - 9 (čas 60´)

7. Eduard Pláňava (Hanáci) - 8 (čas 60´)**

8. Luděk Haupt (Ostraváci) - 5 (čas 57´)

 

Soutěže se zúčastnilo 8 řešitelů. Řešitelé, kteří nemají nárok na kvalifikační body, jsou označeni dvěma hvězdičkami.

 

OSTRAVSKÉ HÁDANKÁŘSKÉ PŘEBORY 2018
Ostrava, 15.-16. září 2018

Sobota 15. září 2018

GP v řešení logických úloh (autoři František Luskač a Ivo Husar):

1. Daniel Marek (Kabrňáci) - 126 bodů

2. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 101

3. Jiří Konečný (Kabrňáci) - 96

4. Petr Mikšík (Ostraváci) - 78

5. Roman Čejka (Kabrňáci) - 76

6. Petr Štefek (Valaši) - 50

7. František Vokatý (Kladeňáci) - 46

8. Jan Hes (Ostraváci) - 42

9. Václav Fládr (Kabrňáci) - 34 (1. místo ve vedlejší kategorii)

10. Daniel Lukovský (Ústí u Vsetína) - 32 (2. místo ve vedlejší kategorii)

11. Vlastimil Glogar (Ostraváci) - 26 (3. místo ve vedlejší kategorii)

12. Pavel Rybář (Ostraváci) - 26

13. Ivona Kovářová (Valaši) - 25

14. Jindřich Kupka (oSH) - 20

 

Celkem se zúčastnilo 14 řešitelů. Čas na řešení byl 90´, předčasně odevzdali V. Glogar a P. Rybář. Nejvíce bodovanou úlohu nevyřešil nikdo, vítěz zdolal 10 úloh.

 

Ostravská desítka (autor Jaroslav Kula):

1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 79 bodů

2. Jaromír Kvíčala (oSH) - 56

3. Roman Čejka (Kabrňáci) - 49

4. Ivo Husar (Ostraváci) - 44

5. Petr Štefek (Valaši) - 42

6. Jan Hes (Ostraváci) - 36

7. Daniel Marek (Kabrňáci) - 35 (7 řešených hádanek)

8. František Vokatý (Kladeňáci) - 35 (5 řešených hádanek)

9. Milan Kožušník (Ostraváci) - 27

10. Ivona Kovářová (Valaši)  - 26 (1. místo ve vedlejší kategorii)

11. Pavel Rybář (Ostraváci) - 20 (2. místo ve vedlejší kategorii)

12. Jindřich Kupka (oSH) - 13 (3. místo ve vedlejší kategorii)

13. Petr Mikšík (Ostraváci) - 10

14. Václav Fládr (Kabrňáci) - 2

15. Jiří Konečný (Kabrňáci) - 1

 

Celkem se zúčastnilo 15 luštitelů. Čas na řešení byl 40´, žádná hádanka se po 30´ nevyčíslovala. Vítěz vyřešil správně všech deset hádanek.

 

Velká cena Ostravy (autoři - křížovky Vladimír Klos, hádanky Karel Salavec):

1. Kabrňáci (Roman Čejka, Daniel Marek, Jiří Konečný, Petr Vejchoda) křížovky 2., hádanky 1., součet pořadí 3

2. Ostraváci (Jan Hes, Ivo Husar, Petr Mikšík, Pavel Rybář) 1 + 3 = 4

3. Valaši (Ivona Kovářová, Daniel Lukovský, Petr Štefek, František Vokatý) 3 + 2 = 5

4. Ku-Ko (Milan Kožušník, Jindřich Kupka, Stanislava Teichmanová) 4 + 4 = 8

 

Celkem se zúčastnila čtyři družstva. Čas na řešení křížovek byl 60´, na řešení hádanek také 60´. Křížovky řešilo družstvo Ostraváků bez chyb, v druhé dílčí soutěži vyřešilo družstvo Kabrňáků 19 hádanek.  V soutěži kroužkových družstev zvítězili Kabrňáci.

 

Neděle 16. září 2018

GP v řešení křížovek (autor Petr Mikšík):

1. Ivo Husar (Ostraváci) - 0 ztrátových bodů (čas 70´)

2. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 2 (čas 5120)

3. Iveta Dedková (Hanáci) - 8 (čas 70´)

4. Roman Čejka (Kabrňáci) - 30 (čas 70´)

5. Jan Hes (Ostraváci) - 33 (čas 6730)

6. Daniel Marek (Kabrňáci) - 103 (čas 70´)

7. Bohdan Kousal (Hanáci) - 171 (čas 70´)

8. Petr Štefek (Valaši) - 173 (čas 70´)

9. Marian Mikuš (Pašeráci) - 182 (čas 70´)

10. Jaromír Kvíčala (oSH) - 183 (čas 70´)

11. Jiří Konečný (Kabrňáci) - 216 (čas 70´)

12. Václav Fládr (Kabrňáci) - 227 (čas 70´)

 

Soutěže se zúčastnilo 12 řešitelů, všichni odevzdali řešení.

 

GP v řešení hádanek (autoři Milan Kožušník a Jan Hes):

1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 8 bodů (dále 3x druhý a 4x třetí)

2. Bohdan Kousal (Hanáci) - 6 (dále 1x druhý a 2x třetí)

3. Pavlína Horáčková (Koumáci) - 4 (dále 3x druhá a 4x třetí)

4. Iveta Dedková (Hanáci) - 4 (dále 2x druhá a 2x třetí)

5. Jaroslav Kula (Ostraváci) - 3 (dále 2x druhý a 4x třetí)

6. Ivo Husar (Ostraváci) - 2 (dále 7x druhý a 4x třetí)

7. František Vokatý (Kladeňáci) - 1 (dále 2x druhý a 3x třetí)

8. Petr Štefek (Valaši) - 1 (dále 1x druhý a 1x třetí)

9. Daniel Marek (Kabrňáci) - 0 (dále 4x druhý a 1x třetí)

10. Jan Hes (Ostraváci) - 0 (dále 2x druhý a 2x třetí)

11. Roman Čejka (Kabrňáci) - 0 (dále 1x druhý a 0x třetí)

 

Soutěže se účastnilo 14 řešitelů. Vyčíslovalo se 11 hádanek, jedna zůstala neřešena.

 

Křížovky - vedlejší soutěž (autor František Luskač):  

1. Pavel Vidlář (Hanáci) - 0 ztrátových bodů (čas 39´)

2. Ivona Kovářová (Valaši) - 0 (čas 44´)

3. Stanislava Teichmanová (Kladeňáci) - 0 (čas 45´)**

4. Jiří Bednarski (Bečváci) - 0 (čas 56´)

5. Jindřich Kupka (oSH) - 1 (čas 43´)

6. Pavlína Horáčková (Koumáci) - 1 (čas 53´)**

7. Vlastimil Glogar (Ostraváci) - 1 (čas 65´)

8. Anna Morawková (Koumáci) - 5 (čas 66´)

9. Daniel Lukovský (Ústí u Vsetína) - 6 (čas 60´)**

10. Radovan Juráň (Valaši) - 16 (čas 70´)**

11. Milan Kožušník (Ostraváci) - 20 (čas 70´)**

 

Soutěže se zúčastnilo 11 řešitelů. Řešitelé, kteří nemají nárok na kvalifikační body, jsou označeni dvěma hvězdičkami.

 

Hádanky - vedlejší soutěž (autor Milan Kožušník):

1. Pavel Vidlář (Hanáci) - 14 bodů (čas 51´)

2. Anna Morawková (Koumáci) - 14 (čas 60´)

3. Milan Tomsa (Hutníček) - 14 (čas 65´)**

4. Jindřich Kupka (oSH) - 13 (čas 59´)

5. Ivona Kovářová (Valaši) - 13 (čas 62´)

6. Daniel Lukovský (Ústí u Vsetína) - 10 (čas 65´)**

7. Jiří Bednarski (Bečváci) - 9 (čas 56´)

8. Marian Mikuš (Pašeráci) - 9 (čas 60´)**

9. Luděk Haupt (Ostraváci) - 3 (čas 30´)

 

Soutěže se zúčastnilo 9 řešitelů. Všechny hádanky řešeny, žádná se nevyčíslovala. Řešitelé, kteří nemají nárok na kvalifikační body, jsou označeni dvěma hvězdičkami.

 

OSTRAVSKÉ HÁDANKÁŘSKÉ PŘEBORY 2017
Ostrava, 16.-17. září 2017

Sobota 16. září 2017:

GP - logické úlohy (autoři František Luskač a Ivo Husar):
1. Daniel Marek (Kabrňáci) - 119 bodů
2. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 100
3. Pavel Kalhous (oSH) - 86

4. Jan Hes (Ostraváci) - 78
5. František Vokatý (Kladeňáci) - 72
6. Roman Čejka (Kabrňáci) - 55
7. Jiří Konečný (Kabrňáci) - 48
8. Hana Pasková - 40 (1. místo ve vedlejší kategorii)
9. Petr Mikšík (Ostraváci) - 35
10. Luboš Brabenetz (Permoníci) - 33 (2. místo ve vedlejší kategorii)
11. Václav Fládr (Kabrňáci) - 31 (3. místo ve vedlejší kategorii)
12.-13. Petr Štefek (Valaši) - 30
12.-13. Jaroslav Valkus (Hutníček) - 30
14.-15. Jiří Sýkora (Valaši) - 20
14.-15. Jarmila Tomášková (Hutníček) - 20
16.-17. Ivona Kovářová (Valaši) - 18
16.-17. Anna Moskalová (Ostraváci) - 18
18. Pavel Rybář (Ostraváci) - 8

Celkem se zúčastnilo 21 řešitelů, tři z nich neodevzdali. Čas na řešení byl 90´, předčasně odevzdali P. Rybář a F. Vokatý.

Ostravská desítka (autor Jaroslav Kula):
1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 84 bodů
2. Jaromír Kvíčala (oSH) - 53
3. Pavel Kalhous (oSH) - 50

4. Jan Hes (Ostraváci) - 37
5. Ivo Husar (Ostraváci) - 35
6. Jaroslav Karpíšek (oHV) - 34
7. Milan Kožušník (Ostraváci) - 30 (vyšší obtížnost)
8. Ivona Kovářová (Valaši) - 30
9. Daniel Marek (Kabrňáci) - 22
10. Roman Čejka (Kabrňáci) - 21
11. Petr Štefek (Valaši) - 20
12. František Vokatý (Kladeňáci) - 19
13. Jaroslav Valkus (Hutníček) - 17
14. Jiří Sýkora (Valaši) - 12 (vyšší obtížnost)
15. Pavel Rybář (Ostraváci) - 12 (1. místo ve vedlejší kategorii)
16. Ladislav Borkovský (Permoníci) - 11 (2. místo ve vedlejší kategorii)
17. Stanislava Teichmanová (Kladeňáci) - 10 (vyšší obtížnost)
18. Jiří Konečný (Kabrňáci) - 10
19. Václav Fládr (Kabrňáci) - 9 (3. místo ve vedlejší kategorii)
20. Luboš Brabenetz (Permoníci) - 3

Celkem se zúčastnilo 22 luštitelů. Čas na řešení byl 40´, žádná hádanka se po 30´ nevyčíslovala.

Velká cena Ostravy (autoři - křížovky Vladimír Klos, hádanky Karel Salavec):
1. Kabrňáci (Roman Čejka, Daniel Marek, Jiří Konečný, Petr Vejchoda) křížovky 1., hádanky 1., součet pořadí 2
2. Krovka (Pavel Kalhous, Jaroslav Karpíšek, Pavel Rybář, František Vokatý), 2 + 2 = 4
3. Ostraváci (Jan Hes, Ivo Husar, Milan Kožušník, Petr Mikšík), 3 + 3 = 6
4. Valaši (Ivona Kovářová, Anna Moskalová, Jiří Sýkora, Petr Štefek), 4 + 4 = 8
5. HuPer (Ladislav Borkovský, Luboš Brabenetz, Jarmila Tomášková, Jaroslav Valkus), 5 + 5 = 10

Celkem se zúčastnilo pět čtyřčlenných družstev. Čas na řešení křížovek byl 60´, na řešení hádanek také 60´. V soutěži kroužkových družstev zvítězili Kabrňáci.

Neděle 17. září 2017:

GP křížovky – hlavní přebor (autor Petr Mikšík):
1. Jaroslav Karpíšek (oHV) - 0 ztrátových bodů (čas 4345)
2. Petr Štefek (Valaši) - 0 (čas 5955)
3. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 1 (čas 3735)

4. Jan Hes (Ostraváci) - 1 (čas 4045)
5. Marian Mikuš (Pašeráci) - 1 (čas 4850)
6. Libor Knotek (Rychtáři) - 1 (čas 5830)
7. Daniel Marek (Kabrňáci) - 2 (čas 5245)
8. Ivo Husar (Ostraváci) - 3 (čas 3650)
9. Roman Čejka (Kabrňáci) - 7 (čas 5950)
10. Jaromír Kvíčala (oSH) - 35 (čas 6110)
11. Pavel Kalhous (oSH) - 100 (čas 6110)
12. Jiří Sýkora (Valaši) - 103 (čas 6110)
13. Jaroslav Kula (Ostraváci) - 104 (odevzdaná 1 křížovka)
14. Jiří Zvolánek (Ježci) - 106 (odevzdaná 1 křížovka)
15. Jiří Konečný (Kabrňáci) - 147 (odevzdaná 1 křížovka)
16. Ivona Kovářová (Valaši) - 185 (čas 6110)

Soutěže se zúčastnilo 18 řešitelů, dva z nich neodevzdali ani jednu křížovku, tři neodevzdali druhou křížovku.

GP hádanky – hlavní přebor (autoři Milan Kožušník a Jan Hes):
1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 8x první (dále 6x druhý a 4x třetí)
2. Ivo Husar (Ostraváci) - 5 (dále 1x druhý a 3x třetí)
3. Pavel Kalhous (oSH) - 4 (dále 0x druhý a 1x třetí)

4. Bohdan Kousal (Hanáci) - 3 (dále 3x druhý a 3x třetí)
5. Petr Štefek (Valaši) - 3 (dále 1x druhý a 1x třetí)
6. František Vokatý (Kladeňáci) - 2 (dále 3x druhý a 1x třetí)
7. Libor Knotek (Hanáci) - 2 (dále 2x druhý a 2x třetí)
8. Jaroslav Karpíšek (oHV) - 1 (dále 4x druhý a 1x třetí)
9. Daniel Marek (Kabrňáci) - 1 (dále 0x druhý a 2x třetí)
10. Jiří Sýkora (Valaši) - 1 (dále 0x druhý a 1x třetí)
11. Pavlína Horáčková (Koumáci) - 0 (dále 3x druhá a 0x třetí)
12. Roman Čejka (Kabrňáci) - 0 (dále 2x druhý a 2x třetí)
13. Jaroslav Kula (Valaši) - 0 (dále 1x druhý a 4x třetí)
14. Ivona Kovářová (Valaši) - 0 (dále 0x druhá a 1x třetí)

Soutěže se účastnilo 18 řešitelů. Vyčíslovalo se 15 hádanek, jedna zůstala neřešena, jedna byla řešena současně dvěma řešiteli.

Křížovky – vedlejší přebor (autor František Luskač):
1. Pavel Vidlář (Hanáci) - 1 ztrátový bod (čas 33´)
2. Pavlína Horáčková (Koumáci) - 1 (čas 50´)**
3. Jiří Bednarski (Bečváci) - 1 (čas 57´)

4. Anna Moskalová (Ostraváci) - 2 (čas 60´)
5. Ladislav Borkovský (Permoníci) - 3 (čas 59´)
6. Vlastimil Glogar (Ostraváci) - 3 (čas 71´)
7. Stanislava Teichmanová (Kladeňáci) - 4 (čas 49´)**
8. Luboš Brabenetz (Permoníci) - 4 (čas 56´)
9. Anna Morawková (Koumáci) - 4 (čas 72´)
10. Milan Kožušník (Ostraváci) - 7 (čas 68´)**
11. Miroslav Beinhauer - 14 (čas 74´)
12. Jarmila Tomášková (Hutníček) - 16 (čas 75´)

Soutěže se zúčastnilo 13 řešitelů, jeden z nich neodevzdal ani jednu křížovku. Dvě hvězdičky za časem znamenají bez nároku na kvalifikační body.

Hádanky  - vedlejší přebor (autor Milan Kožušník):
1. Pavel Vidlář (Hanáci) - 15 bodů
2. Jiří Bednarski (Koumáci) - 11
3. Anna Morawková (Koumáci) - 10

4. František Luskač (Ostraváci) - 9 (lepší čas)
5. Luboš Brabenetz (Permoníci) - 9**
6. Ladislav Borkovský (Permoníci) - 8 (lepší čas)
7. Anna Moskalová (Ostraváci) - 8
8. Jarmila Tomášková (Hutníček) - 8**
9. Jiří Zvolánek (Ježci) - 7** (lepší čas)
10. Marian Mikuš (Pašeráci) - 7
11. Luděk Haupt (Ostraváci) - 7
12. Miroslav Beinhauer (Opava) - 2
13. Jaroslav Němec (Vsetín) - 0

Soutěže se zúčastnilo 13 řešitelů. Dvě hvězdičky za počtem hádanek znamenají bez nároku na kvalifikační body.

 
OSTRAVSKÉ PŘEBORY 2016
Ostrava; 17.-18.9.2016
 
Sobota 17.9.:
GP - logické úlohy (autoři František Luskač a Ivo Husar):
1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 109 bodů
2. Daniel Marek (Kabrňáci) - 102
3. František Vokatý (Kladeňáci) - 86
4. Roman Čejka (Kabrňáci) - 60
5. Petr Mikšík (Ostraváci) - 52
6. Jan Hes (Ostraváci) - 37
7. Věra Kučavová (Lázeňáci) - 28
8. Václav Fládr (Kabrňáci) - 22 (1. místo ve vedlejší kategorii)
9. Anna Průšová (Doubravák) - 17 (2. místo ve vedlejší kategorii)
10. Monika Soviarová (Ostrava) - 2 (3. místo ve vedlejší kategorii)
 
Celkem se zúčastnilo 10 řešitelů. Čas na řešení byl 90´, předčasně neodevzdal nikdo.
 
Ostravská desítka 2016 (autor Jan Hes):   
1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 81 bodů
2. František Vokatý (Kladeňáci) - 59
3. Roman Čejka (Kabrňáci) - 57 (obtížnost)
4. Jaroslav Karpíšek (oHV) - 57
5. Daniel Marek (Kabrňáci) - 26
6. Pavel Rybář (Ostraváci) - 19 (1. místo ve vedlejší kategorii)
7. Jaroslav Kula (Ostraváci) - 17
8. Petr Mikšík (Ostraváci) - 16
9. Jan Pavelka (Ostraváci) - 12 (2. místo ve vedlejší kategorii)
10. Věra Kučavová (Lázeňáci) - 3
 
Celkem se zúčastnilo 13 luštitelů. Čas na řešení byl 40´, po 30´ se vyčíslovala jedna hádanka.
 
Velká cena Ostravy 2016 (autoři: křížovky - Ivo Husar, hádanky - Karel Salavec):
1. Ostraváci (Jan Hes, Petr Mikšík, Jan Pavelka, Pavel Rybář) křížovky 1., hádanky 2., součet pořadí 3
2. Kabrňáci (Roman Čejka, Daniel Marek, Pavel Streit, Petr Vejchoda) 3 + 1 = 4
3. Prvokučka (Jaroslav Karpíšek, Věra Kučavová, Anna Průšová, František Vokatý) 2 + 3 = 5
 
Celkem se zúčastnila tři čtyřčlenná družstva. Čas na řešení křížovek byl 60´, na řešení hádanek také 60´. V soutěži kroužkových družstev zvítězili Ostraváci, a tím získali po dosti dlouhé době možnost ročního držení putovního poháru.
 
Neděle 18.9.:
GP v řešení křížovek (autor Petr Mikšík):
1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 0 ztrátových bodů (čas 45,05)
2. Jan Hes (Ostraváci) - 0 (čas 50,05)
3. Ivo Husar (Ostraváci) - 0 (čas 51,00)
4. Jaroslav Karpíšek (oHV) - 0 (čas 55,04)
5. Jiří Sýkora (Valaši) - 0 (čas 65,00)
6. Daniel Marek (Kabrňáci) - 1 (čas 48,25)
7. Petr Štefek (Valaši) - 1 (čas 58,01)
8. Jaroslav Kula (Ostraváci) - 1 (čas 59,07)
9. Iveta Dedková (Hanáci) - 2 (čas 49,00)
10. Věra Kučavová (Lázeňáci) - 3 (čas 65,00)
11. Bohdan Kousal (Hanáci) - 4 (čas 65,00)
12. Marian Mikuš (Pašeráci) - 6 (čas 65,00)
13. Roman Čejka (Kabrňáci) - 7 (čas 58,20)
14. Miroslav Turek (Hanáci) - 20 (čas 65,00)
15. František Vokatý (Kladeňáci) - 60 (čas 65,00)
16. Ivona Kovářová (Valaši) - 81 (čas 65,00)
17. Václav Fládr (Kabrňáci) - neodevzdal druhou křížovku
 
GP v řešení hádanek (autoři Milan Kožušník (č. 1-15) a Petr Mikšík (č. 16-30):
1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 9 bodů (dále 6x druhý a 6x třetí)
2. Daniel Marek (Kabrňáci) - 5 (dále 1x druhý a 5x třetí)
3. Jaroslav Kula (Ostraváci) - 3 (dále 6x druhý a 2x třetí)
4. Věra Kučavová (Lázeňáci) - 3 (dále 0x druhá a 1x třetí)
5. Jan Hes (Ostraváci) - 2 (dále 4x druhý a 2x třetí)
6. Jaroslav Karpíšek (oHV) - 1 (dále 4x druhý a 1x třetí)
7. Miroslav Turek (Hanáci) - 1 (dále 3x druhý a 1x třetí)
8. Iveta Dedková (Hanáci) - 1 (dále 2x druhá a 2x třetí)
9. Roman Čejka (Kabrňáci) - 1 (dále 1x druhý a 1x třetí) (čas 210)
10. Pavlína Horáčková (Koumáci) - 1 (dále 1x druhá a 1x třetí) (čas 112)
11. Bohdan Kousal (Hanáci) - 1 (dále 1x druhý a 0x třetí)
12. Ivo Husar (Ostraváci) - 1 (dále 0x druhý a 3x třetí)
13. Ivona Kovářová (Valaši) - 1 (dále 0x druhá a 0x třetí)
14. Petr Štefek (Valaši) - 0 (dále 1x druhý a 1x třetí)
15. Jiří Sýkora (Valaši) - 0 (dále 0x druhý a 1x třetí)
 
Soutěže se účastnilo 17 řešitelů.
 
Křížovky - vedlejší přebor (autor František Luskač):
1. Pavel Vidlář (Hanáci) - 1 ztrátový bod (čas 43´)
2. Jiří Bednarski (Bečváci) - 3 (čas 53´)
3. Pavlína Horáčková (Koumáci) - 3 (čas 59´) - BNNKB
4. Anna Průšová (Doubravák) - 11 (čas 69´)
5. Anna Morawková (Koumáci) - 17 (čas 70´)
6. Milan Kožušník (Ostraváci) - 34 (čas 70´) - BNNKB
7. Rudolf Widla (Ostraváci) - 101 (čas 70´)
8. Anna Moskalová (Ostraváci) - 106 (čas 70´)
9. Pavel Rybář (Ostraváci) - 110 (čas 70´)
 
Poznámka BNNKB znamená bez nároku na kvalifikační body.
 
Hádanky - vedlejší přebor (autor Milan Kožušník):         
1. Pavel Vidlář (Hanáci) - 12 bodů
2. Anna Morawková (Koumáci) - 8 (obtížnost)
3. Anna Průšová (Doubravák) - 8
4. Marian Mikuš (Pašeráci) - 8
5. Jiří Bednarski (Bečváci) 6 - (obtížnost)
6. Anna Moskalová (Ostraváci) - 6
7. Rudolf Widla (Ostraváci) - neodevzdal řešení
 
Všichni odevzdali v čase 65´.

 

VELKÁ CENA OSTRAVY A PŘEBORY GP SEVERNÍ MORAVY 2015
Ostrava, 19.-20. září 2015

Sobota:

GP v řešení logických úloh (autoři František Luskač, Ivo Husar):
1. Pavel Kalhous ml. (oSH)  181 bodů (čas 1)
2. Daniel Marek (Kabrňáci)  173 (čas 6)
3. František Vokatý (Kladeňáci)  121 (čas 2)

4. Petr Vejchoda (Kabrňáci)  121
5. Jan Hes (Ostraváci)  109
6. Marie Švarcová (Ječmínek)  108 (čas 7)
7. Jiří Konečný (Kabrňáci)  108
8. Jaroslav Valkus (Hutníček)  96 (čas 3)
9. Roman Čejka (Kabrňáci)  96
10. Pavel Streit (Kabrňáci)  81 (čas 4) (1. místo ve vedlejší kategorii)
11. Václav Fládr (Kabrňáci)  81 (čas 9) (2. místo ve vedlejší kategorii)
12. Josef Konečný (Frýdek - Místek)  66 (čas 8)
13.-15. Jana Konečná (Frýdek - Místek)  66 (3. místo ve vedlejší kategorii)
13.-15. Petr Mikšík (Ostraváci)  66
13.-15. Jiří Sýkora (Valaši)  66
16.  Anna Průšová (Doubravák)  57
17.  Petr Štefek (Valaši)  54
18. Josef Nerodil (Hutníček)  42
19. Ivona Kovářová (Valaši)  39
20. Jarmila Tomášková (Hutníček)  27 (čas 5)
21. Ivan Růžička (Podskaláci)  27
22.-23. Radovan Juráň (Valaši)  24
22.-23. Libor Knotek (Rychtáři)  24

Celkem se zúčastnilo 23 luštitelů, 1 z nich řešení neodevzdal. Čas na řešení byl 90´, předčasně odevzdalo 9 řešitelů.

Ostravská desítka 2015 (autor Milan Kožušník):

1. Petr Vejchoda (Kabrňáci)  73 bodů
2. Jaromír Kvíčala (oSH)  55
3. Jan Hes (Ostraváci)  54
4. Pavel Kalhous ml. (oSH)  42
5. Petr Štefek (Valaši)  39
6. František Vokatý (Kladeňáci)  34
7. Jaroslav Valkus (Hutníček)  32
8. Jiří Sýkora (Valaši)  31
9. Pavel Streit (Kabrňáci)  25
10. Marie Švarcová (Ječmínek)  24
11. Daniel Marek (Kabrňáci)  23
12. Libor Knotek (Rychtáři)  21
13. Jan Pavelka (Ostraváci)  19 (obtížnost) (1. místo ve vedlejší kategorii)
14. Josef Nerodil (Hutníček)  19
15. Roman Čejka (Kabrňáci)  18
16. Petr Mikšík (Ostraváci)  14
17. Ivona Kovářová (Valaši)  12 (více hádanek)
18. Ivan Růžička (Podskaláci)  12 (obtížnost) (2. místo ve vedlejší kategorii)
19. Miroslav Šumpík (Pašeráci)  12 (3. místo ve vedlejší kategorii)
20. Václav Fládr (Kabrňáci)  7
21. Jiří Konečný (Kabrňáci)  6
22. Rudolf Widla (Ostraváci)  4

Celkem se zúčastnilo 23 luštitelů. Čas na řešení byl 40´, žádná hádanka se po 30´ nevyčíslovala.

Velká cena Ostravy družstev (autor křížovek Miloš Sedlák, autor hádanek Karel Salavec):

1. Kabrňáci I (Roman Čejka, Daniel Marek, Pavel Streit, Petr Vejchoda)  součet pořadí 2
2. Ostraváci I (Jan Hes, Ivo Husar, Petr Mikšík, Jan Pavelka)  součet pořadí 6
3. Hutníček (Jaroslav Karpíšek, Josef Nerodil, Jarmila Tomášková, Jaroslav Valkus)  součet pořadí 6,5
4. Šuk Ruk (Pavel Kalhous ml., Libor Knotek, Ivan Růžička, Miroslav Šumpík)  součet pořadí 7,5
5. Valaši (Radovan Juráň, Ivona Kovářová, Jiří Sýkora, Petr Štefek)  součet pořadí 8
6. Ostraváci II (Vlasimil Glogar, Milan Kožušník, František Vokatý, Rudolf Widla)  součet pořadí 12,5
7. Kabrňáci mix (Václav Fládr, Jiří Konečný, Anna Průšová, Marie Švarcová)  součet pořadí 13,5

Celkem se zúčastnilo 7 družstev (všechna čtyřčlenná). Čas na řešení křížovek byl 60´, na řešení hádanek také 60´. V soutěži kroužkových družstev zvítězili Kabrňáci, a tím získali i možnost ročního držení putovního poháru.

Neděle:

GP křížovky - hlavní soutěž (autor Petr Mikšík):
1. Libor Knotek (Rychtáři)  1 ztrátový bod (čas 51,25)
2. Miroslav Turek (Hanáci)  1 (53,35)
3. Petr Vejchoda (Kabrňáci)  2 (38,35)

4. Petr Štefek (Valaši)  2 (44,30)
5. Roman Čejka (Kabrňáci)  2 (49,20)
6. Jaroslav Karpíšek (oHV)  2 (53,45)
7. Jaromír Kvíčala (oSH)  2 (54,15)
8. Marian Mikuš (Pašeráci)  2 (54,40)
9. Pavel Kalhous ml. (oSH)  2 (58,15)
10. Iveta Dedková (Hanáci)  3 (45,20)
11. Jan Hes (Ostraváci)  3 (50,40)
12. Daniel Marek (Kabrňáci)  3 (53,40)
13. Miroslav Šumpík (Pašeráci)  3 (59,20)
14. Ivo Husar (Ostraváci)  10 (51,30)
15. Bohdan Kousal (Hanáci)  13 (60,00)
16. Pavel Streit (Kabrňáci)  14  (54,35)
17. Jaroslav Valkus (Hutníček)  21 (60,00)
18. Josef Nerodil (Hutníček)  40 (60,00)
19. Ivona Kovářová (Valaši)  63 (60,00)
20. Jiří Sýkora (Valaši)  70 (60,00)
21. Eduard Pláňava (Hanáci)  94 (60,00)
22. Václav Fládr (Kabrňáci)  95 (60,00)
23. Jiří Konečný (Kabrňáci)  113 (60,00)
24. Ivan Růžička (Podskaláci)  neodevzdal druhou křížovku

GP hádanky - hlavní soutěž (autoři Milan Kožušník, Jan Hes):
1. Petr Vejchoda (Kabrňáci)  6x první (dále 6x druhý a 1x třetí)
2. Jaroslav Karpíšek (oHV)  4 (dále 1x druhý a 2x třetí)
3. Bohdan Kousal (Hanáci)  3 (dále 1x druhý a 5x třetí)

4. Iveta Dedková (Hanáci)  2 (dále 4x druhá a 2x třetí)
5. Ivo Husar (Ostraváci)  2 (dále 3x druhý a 0x třetí)
6. Jaroslav Kula (Ostraváci)  2 (dále 2x druhý a 3x třetí)
7. Daniel Marek (Kabrňáci)  2 (dále 0x druhý a 2x třetí)
8. Ivona Kovářová (Valaši)  1 (dále 3x druhá a 0x třetí)
9. Pavel Streit (Kabrňáci)  1 (dále 2x druhý a 3x třetí)
10. František Vokatý (Kladeňáci)  1 (dále 1x druhý a 2x třetí) (čas 3,15)
11. Pavel Kalhous ml. (oSH)  1 (dále 1x druhý a 2x třetí) (čas 3,05)
12. Jaroslav Valkus (Hutníček)  1 (dále 1x druhý a 0x třetí) (čas 3,30)
13. Jiří Sýkora (Valaši)  1 (dále 1x druhý a 0x třetí) (čas 2,35)
14. Libor Knotek (Rychtáři)  1 (dále 0x druhý a 1x třetí)
15. Miroslav Turek (Hanáci)  1 (dále 0x druhý a 0x třetí)
16.-17. Roman Čejka (Kabrňáci)  0 (dále 1x druhý a 1x třetí)
16.-17. Pavlína Horáčková (Koumáci)  0 (dále 1x druhá a 1x třetí)
18. Petr Štefek (Valaši)  0 (dále 1x druhý a 0x třetí)
19. Petr Mikšík (Ostraváci)  0 (dále 0x druhý a 1x třetí)

Křížovky - vedlejší soutěž (autor František Luskač):
1. Pavel Vidlář (Hanáci)  1 ztrátový bod (čas 37,00)
2. Anna Morawková (Koumáci)  1 (54,00)
3. Stanislava Teichmanová (Kladeňáci)  3 (45,00) - BNNKB

4. Rostislav Janošík (Hutníček)  3 (60,00) - BNNKB, MSZHK
5. Pavlína Horáčková (Koumáci)  5 (55,00) - BNNKB
6. Jarmila Tomášková (Hutníček)  16 (60,00)
7. Rudolf Widla (Ostraváci)  39 (60,00)
8. Radovan Juráň (Valaši)  44 (60,00) - BNNKB
9. Anna Průšová (Doubravák)  53 (60,00)

Poznámka BNNKB znamená bez nároku na kvalifikační body. MSZHK znamená měl se zúčastnit hlavní kategorie.

Hádanky - vedlejší soutěž (autor Milan Kožušník):
1. Anna Morawková (Koumáci)  13 bodů
2. František Luskač (Ostraváci)  12
3. Rostislav Janošík (Hutníček)  11

4. Pavel Vidlář (Hanáci)  10 (obtížnost)
5.-7. Miroslav Šumpík (Pašeráci)  10
5.-7. Jarmila Tomášková (Hutníček)  10 - BNNKB
5.-7. Rudolf Widla (Ostraváci)  10
8. Marian Mikuš (Pašeráci)  8
9. Luděk Haupt (Ostraváci)  3 (čas 25´)
10. Anna Průšová (Doubravák)  2
11. Radovan Juráň (Valaši)  neodevzdal řešení

Všichni až na Luďka Haupta odevzdali v čase 60´. Poznámka BNNKB znamená bez nároku na kvalifikační body.

 

VELKÁ CENA OSTRAVY A PŘEBORY SEVERNÍ MORAVY 2014
Ostrava, 13.-14.září 2014

Sobota 13.9.2014
GP v logice (autoři František Luskač a Ivo Husar):
1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 168 bodů
2. Pavel Kalhous ml. (oSH)  - 150
3. Martin Kubík (Vyškov) - 117

4. František Vokatý (Kladeňáci) - 95
5. Jiří Konečný (Kabrňáci) - 77
6. Josef Konečný (Frýdek - Místek) - 67 (1. místo ve vedlejší kategorii)
7. Jaroslav Valkus (Hutníček) - 52
8. Pavel Rybář (Ostraváci) - 41 (2. místo ve vedlejší kategorii)
9. Václav Fládr (Kabrňáci) - 19 (3. místo ve vedlejší kategorii)

Celkem se zúčastnilo 10 luštitelů, 1 z nich řešení neodevzdal. Čas na řešení byl 90´, předčasně odevzdal pouze Jaroslav Valkus (84´).

Ostravská desítka 2014 (autor Milan Kožušník):
1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) – 68 bodů
2. Jaromír Kvíčala (oSH) - 44
3. Pavel Kalhous ml. (oSH) - 33

4. Petr Štefek (Valaši) - 32
5. František Vokatý (Kladeňáci) - 28
6. Jan Pavelka (Ostraváci) - 23 (1. místo ve vedlejší kategorii)
7. Jaroslav Kula (Ostraváci) - 20
8. Ivona Kovářová (Valaši) - 16
9. Jaroslav Karpíšek (oHV) - 15
10. Daniel Lukovský (Ústí u Vsetína) - 10 (2. místo ve vedlejší kategorii)
11. Pavel Rybář (Ostraváci) - 8
12. Jaroslav Valkus (Hutníček) - 6 (obtížnější hádanka)
13. Rudolf Widla (Ostraváci) - 6 (lehčí hádanka) (3. místo ve vedlejší kategorii)
14. Václav Fládr (Kabrňáci) - 0
15. Jiří Konečný (Kabrňáci) - 0
16. Miroslav Šumpík (Pašeráci) - 0

Celkem se zúčastnilo 16 luštitelů. Čas na řešení byl 40,00.

Velká cena Ostravy 2014 (autoři: křížovky Miloš Sedlák, hádanky Karel Salavec):
1. Šukavka (Miroslav Šumpík, Pavel Kalhous ml., František Vokatý, Jan Pavelka) - součet pořadí 4
2. Kabrňáci (Václav Fládr, Jiří Konečný, Petr Vejchoda) - součet pořadí 5
3. Hutaši (Milan Tomsa, Jaroslav Valkus, Ivona Kovářová, Petr Štefek) - součet pořadí 7 (čas 99´)
4. Ostraváci (Luděk Haupt, Ivo Husar, Petr Mikšík, Anna Moskalová) - součet pořadí 7 (čas 114´)
5. Wiluryka (Rudolf Widla, Daniel Lukovský, Pavel Rybář, Jaroslav Karpíšek) - součet pořadí 7 (čas 120´)

Celkem se zúčastnilo 5 družstev (čtyři čtyřčlenná a jedno tříčlenné). Čas na řešení křížovek byl 60´, na řešení hádanek také 60´. V soutěži kroužkových družstev zvítězili Kabrňáci, a tím získali i možnost ročního držení putovního poháru.

Neděle 14.9.2014
GP křížovky (autor Petr Mikšík):
1. Jaroslav Karpíšek (oHV) - 2 ztrátové body (čas 64,40)
2. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 3 (čas 54,35)
3. Ivo Husar (Ostraváci) - 7 (čas 70,50)

4. Iveta Dedková (Hanáci) - 9 (čas 59,20)
5. Jaroslav Kula (Ostraváci) - 9 (čas 72,40)
6. Petr Štefek (Valaši) - 23 (čas 75,00)
7. Pavel Kalhous ml. (oSH) - 25 (čas 75,00)
8. Jaromír Kvíčala (oSH) - 32 (čas 75,00)
9. Miroslav Šumpík (Pašeráci) - 34 (čas 75,00)
10. Milan Tomsa (Hutníček) - 35 (čas 75,00)
11. Věra Kučavová (Lázeňáci) - 49 (čas 75,00)
12. Jiří Zvolánek (Ježci) - 73 (čas 75,00)
13. Ivona Kovářová (Valaši) - 74 (čas 75,00)
14. Jaroslav Valkus (Hutníček) - 169 (čas 75,00)
15. Jiří Konečný (Kabrňáci) - 170 (čas 75,00)
16. Josef Nerodil (Hutníček) - 197 (čas 75,00)
17. Václav Fládr (Kabrňáci) - 201 (čas 75,00)

GP hádanky (autoři Jan Hes a Milan Kožušník):
1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 8 (dále 5x druhý a 2x třetí)
2. Pavel Kalhous ml. (oSH) - 5 (dále 5x druhý a 4x třetí)
3. Jaroslav Kula (Ostraváci) - 3 (dále 4x druhý a 6x třetí)

4. Jaroslav Karpíšek (oHV) - 3 (dále 2x druhý a 6x třetí)
5. Věra Kučavová (Lázeňáci) - 2 (dále 3x druhá a 0x třetí)
6. Pavlína Horáčková (Koumáci) - 2 (dále 1x druhá a 2x třetí) (po rozhozu)
7. Petr Štefek (Valaši) - 2 (dále 1x druhý a 2x třetí) (po rozhozu)
8. Iveta Dedková (Hanáci) - 2 (dále 0x druhá a 1x třetí)
9. Ivona Kovářová (Valaši) - 1 (dále 2x druhá a 0x třetí)
10. Jan Pavelka (Ostraváci) - 1 (dále 1x druhý a 1x třetí)
11. František Vokatý (Kladeňáci) - 1 (dále 0x druhý a 3x třetí)
12. Jaroslav Valkus (Hutníček) - 0 (dále 3x druhý a 0x třetí)
13. Josef Nerodil (Hutníček) - 0 (dále 2x druhý a 0x třetí)
14. Ivo Husar (Ostraváci) - 0 (dále 1x druhý a 3x třetí)

Křížovky - vedlejší přebor (autor František Luskač):
1. Pavlína Horáčková (Koumáci) - 0 ztrátových bodů (čas 40,00) - BNNKB
2. Pavel Vidlář (Hanáci) - 0 (čas 44,00)
3. Jiří Bednarski (Bečváci) - 0 (čas 46,00) - BNNKB

4. Rostislav Janošík (Hutníček) - 1 (čas 38,00)
5. Pavel Rybář (Ostraváci) - 1 (čas 47,00) - BNNKB
6. Anna Moskalová (Ostraváci) - 2 (čas 51,00)
7. Anna Morawková (Koumáci) - 3 (čas 54,00)
8. Alois Heikenwälder (Bečváci) - 11 (čas 60,00) - BNNKB
9. Jarmila Tomášková (Hutníček) - 33 (čas 60,00)
10. Daniel Lukovský (Ústí u Vsetína) - 41 (čas 60,00)
11. Rudolf Widla (Ostraváci) - 51 (čas 60,00)
12. Zbyněk Grossmann (Bečváci) - 108 (čas 60,00) - BNNKB

Poznámka BNNKB znamená bez nároku na kvalifikační body.

Hádanky - vedlejší přebor (autor Milan Kožušník):
1. Daniel Lukovský (Ústí u Vsetína) - 14 bodů (čas 5)
2. Milan Tomsa (Hutníček) - 13 (čas 4) - BNNKB, MSZHK
3. Rudolf Widla (Ostraváci) - 13 (čas 8)

4. Anna Morawková (Koumáci) - 13 (čas 9)
5. Pavel Vidlář (Hanáci) - 12 (čas 6)
6. Jiří Zvolánek (Ježci) - 12 (čas 7) - BNNKB, MSZHK
7. Anna Moskalová (Ostraváci) - 12 (čas 9)
8. Jiří Bednarski (Bečváci) - 11 (čas 1) - BNNKB
9. Miroslav Šumpík (Pašeráci) - 11 (čas 3) - BNNKB
10. Rostislav Janošík (Hutníček) - 11 (čas 9)
11. Pavel Rybář (Ostraváci) - 10 (čas 2) - BNNKB
12. Luděk Haupt (Ostraváci) - 6 (čas 9)
13. Jarmila Tomášková (Hutníček) - 5 (čas 9)
14. Zbyněk Grossmann (Bečváci) - 4 (čas 9) - BNNKB

Při shodném počtu vyřešených hádanek rozhodoval o pořadí čas odevzdání (nižší číslo lepší čas, čas 9 odpovídá času 60´).
Poznámka BNNKB znamená bez nároku na kvalifikační body, MSZHK znamená měl se zúčastnit hlavní kategorie.

 

GRAND PRIX OSTRAVY 2013
Ostrava, 14.-15. září 2013

Sobota 14.9.

GP v řešení logických úloh (autoři František Luskač a Ivo Husar):
1. Daniel Marek (Kabrňáci) -  136 bodů
2. Petr Vejchoda (Kabrňáci) -  109
3. Jiří Konečný (Kabrňáci) -  82

4. Jan Hes (Ostraváci) -  72 (1. místo ve vedlejší kategorii)
5. Petr Mikšík (Ostraváci) -  69
6. Pavel Kalhous ml. (SH) -  64
7. Roman Čejka (Kabrňáci) -  59
8. Jaromír Kvíčala (SH) -  53
9. Pavel Rybář (Ostraváci) -  19 (2. místo ve vedlejší kategorii)
10. Josef Nerodil (Hutníček) -  18 (3. místo ve vedlejší kategorii)
11. Václav Fládr (Kabrňáci) -  15
      Miroslav Šumpík (Pašeráci) -  15
      František Vokatý (Kladeňáci) -  15

Celkem se zúčastnilo 14 luštitelů, 1 z nich řešení neodevzdal. Čas na řešení byl 90´.

Ostravská desítka (autor Jaroslav Kula):
1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) -  73 bodů
2. Jaromír Kvíčala (SH) -  60
3. František Vokatý (Kladeňáci) -  42

4. Ivona Kovářová (Valaši) -  41
5. Daniel Marek (Kabrňáci) -  29
6. Petr Štefek (Valaši) -  25
7. Josef Nerodil (Hutníček) -  23
8. Pavel Kalhous ml. (SH) -  17
9. Petr Mikšík (Ostraváci) -  15
10. Pavel Rybář (Ostraváci) -  13
11. Roman Čejka (Kabrňáci) -  12
12. Jiří Konečný (Kabrňáci) -  10
13. Ivan Růžička (Podskaláci) -  8 (1. místo ve vedlejší kategorii)
14. Daniel Lukovský (Vsetín) -  7 (obtížnost) (2. místo ve vedlejší kategorii)
15. Václav Fládr (Kabrňáci) -  7
16. Rudolf Widla (Ostraváci) -  6 (3. místo ve vedlejší kategorii)

Celkem se zúčastnilo 19 luštitelů. Čas na řešení byl 40´.

Velká cena Ostravy (autoři - křížovky Miloš Sedlák, hádanky Karel Salavec):
1. Kabrňáci (Roman Čejka, Jiří Konečný, Daniel Marek, Petr Vejchoda) součet pořadí 3
2. Ostraváci (Jan Hes, Ivo Husar, Petr Mikšík, Pavel Rybář) součet pořadí 5 (čas 105´)
3. Prak (Václav Fládr, Ivan Růžička, Miroslav Šumpík, František Vokatý) součet pořadí 5 (čas 117´)

4. Valaši (Radovan Juráň, Ivona Kovářová, Petr Štefek) součet pořadí 8
5. Past (Pavel Kalhous ml., Milan Kožušník, Stanislava Teichmanová) součet pořadí 10
6. Hutníček (Rostislav Janošík, Iveta Janošíková, Josef Nerodil, Milan Tomsa) součet pořadí 11,5
7. O2 (Daniel Lukovský, Anna Moskalová, Mirko Skácel, Rudolf Widla) součet pořadí 13,5

Celkem se zúčastnilo 7 družstev (pět čtyřčlenných a dvě tříčlenná). Čas na řešení křížovek byl 60´, na řešení hádanek 60´.

Neděle 15.9.

GP - křížovky (autor Miloš Sedlák):
1. Ivo Husar (Ostraváci) -  0 ztrátových bodů (čas 5630)
2. Jaromír Kvíčala (SH) -  2 ztr. b. (čas 5645)
3. Petr Vejchoda (Kabrňáci) -  3 ztr. b. (čas 3025)

4. Petr Štefek (Valaši) -  3 ztr. b. (čas 4515)
5. Daniel Marek (Kabrňáci) -  3 ztr. b. (čas 4520)
6. Miroslav Šumpík (Pašeráci) -  4 ztr. b. (čas 5420)
7. Ivona Kovářová (Valaši) -  5 ztr. b. (čas 5415)
8. Roman Čejka (Kabrňáci) -  6 ztr. b. (čas 4500)
9. Jan Hes (Ostraváci) -  8 ztr. b. (čas 5145)
10. Jaroslav Kula (Ostraváci) -  17 ztr. b. (čas 5635)
11. Milan Tomsa (Hutníček) -  18 ztr. b. (čas 5645)
12. Petr Mikšík (Ostraváci) -  29 ztr. b. (čas 5645)
13. Bohdan Kousal (Hanáci) -  64 ztr. b. (čas 5645)
14. Ivan Růžička (Podskaláci) -  70 ztr. b. (čas 5645)
15. Josef Nerodil (Hutníček) -  96 ztr. b. (čas 5645)
16. Pavel Kalhous ml. (SH) -  102 ztr. b. (čas 5645)
17. Jiři Konečný (Kabrňáci) -  105 ztr. b. (čas 5645)
18. Václav Fládr (Kabrňáci)  -  neodevzdal

GP - hádanky (autoři Drahotín Lančarič a Milan Kožušník):
1. Petr Vejchoda (Kabrňáci) -  9 (dále 2x druhý a 5x třetí)
2. Bohdan Kousal (Hanáci) -  5 (dále 3x druhý a 2x třetí)
3. Pavel Kalhous ml. (SH) -  4 (dále 3x druhý a 1x třetí)

4. Jaroslav Kula (Ostraváci) -  3 (dále 3x druhý a 3x třetí)
5. Jan Hes (Ostraváci) -  3 (dále 1x druhý a 4x třetí)
6. František Vokatý (Kladeňáci) -  1 (dále 4x druhý a 1x třetí)
7. Ivona Kovářová (Valaši) -  1 (dále 3x druhá a 3x třetí)
8. Roman Čejka (Kabrňáci) -  1 (dále 3x druhý a 1x třetí)
9. Daniel Marek (Kabrňáci) -  1 (dále 2x druhý a 3x třetí)
10. Pavlína Horáčková (Koumáci) -  1 (dále 1x druhá a 1x třetí)
11. Václav Fládr (Kabrňáci) -  1 (dále 1x druhý a 0x třetí)
12. Ivo Husar (Ostraváci) -  0 (dále 2x druhý a 3x třetí)
13. Petr Štefek (Valaši) -  0 (dále 2x druhý a 1x třetí)
14. Petr Mikšík (Ostraváci) -  0 (dále 0x druhý a 1x třetí)

Křížovky - vedlejší přebor (autor František Luskač):
1. Anna Morawková (Koumáci) -  0 ztrátových bodů (čas 52´)
2. Pavlína Horáčková (Koumáci) -  0 ztr. b. (čas 55´) – BNNKB
3. Milan Wasserburger (Valaši) -  1 ztr.b. (čas 37´) - BNNKB

4. Anna Moskalová (Ostraváci) -  1 ztr. b. (čas 53´)
5. Jiří Bednarski (Bečváci) -  2 ztr. b. (čas 43´) - BNNKB
6. Rostislav Janošík (Hutníček) -  3 ztr. b. (čas 40´)
7. Stanislava Teichmanová (Kladeňáci) -  4 ztr. b. (čas 38´) – BNNKB
8. Radovan Juráň (Valaši) -  26 ztr. b. (čas 60´)
9. Daniel Lukovský (Vsetín) -  46 ztr. b. (čas 60´)
10.  Rudolf Widla (Ostraváci) -  66 ztr. b. (čas 60´)

Poznámka BNNKB znamená bez nároku na kvalifikační body.

Hádanky - vedlejší přebor (autor Milan Kožušník):
1. Milan Tomsa (Hutníček) -  12 (čas 60´) – BNNKB, MSZHK
2. Miroslav Šumpík (Pašeráci) -  11 (čas 54´) – BNNKB
3. Jiří Bednarski (Bečváci) -  10 (čas 54´) – BNNKB

4. Anna Morawková (Koumáci) -  10 (čas 60´)
5. Rostislav Janošík (Hutníček) -  9 (čas 60´)
    Rudolf Widla (Ostraváci) -  9 (čas 60´)
7. Daniel Lukovský (Vsetín) -  8 (čas 60´)
8. Anna Moskalová (Ostraváci) -  5 (čas 60´) – BNNKB
9. Luděk Haupt (Ostraváci) -  3 (čas 60´)
10. Milan Wasserburger (Valaši) -  neodevzdal

Při shodném počtu vyřešených hádanek rozhodoval o pořadí čas odevzdání. Poznámka BNNKB znamená bez nároku na kvalifikační body. MSZHK znamená měl se zúčastnit hlavní kategorie.

 

PŘEBOR SEVERNÍ MORAVY 2012

Ostrava, 15.-16. září 2012

GP logika (autoři František Luskač, Ivo Husar):

1. Daniel Marek (Kabrňáci) - 152 bodů
2. Petr Vejchoda (Kabrňáci) - 114
3. Jaromír Kvíčala (SH) - 113  (1. místo ve vedlejší kategorii)

4. František Vokatý  (Kladeňáci) - 85
5. Jaroslav Valkus  (Hutníček) - 82
6.   Roman Čejka  (Kabrňáci) - 79
7. Jiří Konečný  (Kabrňáci) - 76 
8. Jan Hes  (Ostraváci) - 57  (2. místo ve vedlejší kategorii)
9. Josef Nerodil  (Hutníček) - 48 
(3. místo ve vedlejší kategorii)
10. Ivan Růžička  (Podskaláci) - 46
11. Petr Mikšík  (Ostraváci) - 36
12. Pavel Vidlář  (Hanáci) - 29

Celkem se zúčastnilo 15 luštitelů, 3 z nich řešení neodevzdali. Čas na řešení 90´ využili všichni v plném rozsahu.

Ostravská desítka (autor Milan Kožušník):

1. Jaroslav Kula  (Ostraváci) - 79 bodů
2. Petr Vejchoda  (Kabrňáci) - 76
3. Jaromír Kvíčala  (SH) - 51

4. Roman Čejka  (Kabrňáci) - 36
5. Daniel Marek  (Kabrňáci) - 31
6. Josef Nerodil  (Hutníček) - 30
7. František Vokatý  (Kladeňáci) - 25
8. Ivona Kovářová  (Valaši) - 24
8.   Pavel Rybář  (Ostraváci) - 24
10. Jaroslav Karpíšek  (OHV) - 23
11. Jiří Bednarski  (Bečváci) - 22
12. Václav Fládr  (Kabrňáci) - 21
13. Pavel Vidlář  (Hanáci) - 19  
(1. místo ve vedlejší kategorii)
14. Lucián Gonda  (Šíravan) - 15  (2. místo ve vedlejší kategorii)
15. Petr Štefek  (Valaši) - 14
16. Ivan Růžička  (Podskaláci) - 13 
(3. místo ve vedlejší kategorii)
17. Ján Turek  (Tatranec) - 12 
18. Petr Mikšík  (Ostraváci) - 11
19. Ján Makovník  (Ruža) - 9
20. Jiří Konečný  (Kabrňáci) - 8
21. Jaroslav Valkus  (Hutníček) - 7
22. Miroslav Šumpík  (Pašeráci) - 4
23. Rudolf Widla  (Ostraváci) - 2

Celkem se zúčastnilo 26 luštitelů, bodovalo 23. Čas na řešení byl 40´. Na osmém místě došlo k plichtě.

Velká cena Ostravy družstev (autoři - křížovky Miloš Sedlák, hádanky - Karel Salavec):

1.  Kabrňáci (Roman Čejka, Jiří Konečný, Daniel Marek, Petr Vejchoda) součet pořadí 2,5 (křížovky 1 (2 ztr. b.), hádanky 1,5 (18 hádanek))
2.  Ostraváci (Jan Hes, Ivo Husar, Jaroslav Kula, Petr Mikšík) součet pořadí 3,5 (křížovky 2 (4 ztr. b.), hádanky 1,5 (18 hádanek))
3.  Hutníček (Rostislav Janošík, Josef Nerodil, Milan Tomsa, Jaroslav Valkus) součet pořadí 7 (křížovky 3 (22 ztr. b.), hádanky 4 (16 hádanek))
4.  OTTŘ (Jaroslav Karpíšek, Pavel Rybář, Mirko Skácel, Rudolf Widla) součet pořadí 9 (křížovky 6 (99 ztr. b.), hádanky 3 (17 hádanek))
5.  Jinling (Lucián Gonda, Ján Makovník, Ivan Šuňavec, Ján Turek) součet pořadí 11 (křížovky 4 (57 ztr. b.), hádanky 7 (11 hádanek)) (čas 120´)
5.  Valaši (Radovan Juráň, Ivona Kovářová, Petr Štefek, Milan Wasserburger) součet pořadí 11 (křížovky 5 (76 ztr. b.), hádanky 6 (13 hádanek)) (čas 120´)
7.  Praha (Ivan Růžička, Miroslav Šumpík, Stanislava Teichmanová, František Vokatý) součet pořadí 12 (křížovky 7 (146 ztr. b.), hádanky 5 (14 hádanek))
8.  Habr (Jiří Bednarski, Václav Fládr, Pavel Vidlář) součet pořadí 16 (křížovky 8 (198 ztr.  b.), hádanky 8 (10 hádanek))

Celkem se zúčastnilo 8 družstev (sedm čtyřčlenných a jedno tříčlenné). Čas na řešení křížovek byl 60´, na řešení hádanek 60´. Na pátém místě došlo k plichtě.
 

Křížovky GP - hlavní přebor (autor Miloš Sedlák):
1. Jaromír Kvíčala  (SH)   - 0 ztrátových bodů (čas 48,25)
2. Petr Vejchoda  (Kabrňáci)  - 1 ztr. b. (čas 39,55)
3. Petr Štefek  (Valaši)  - 1 ztr. b. (čas 43,00)

4. Jaroslav Karpíšek  (OHV)  - 1 ztr. b. (čas 43,35)
5. Roman Čejka  (Kabrňáci)  - 1 ztr. b. (čas 48,10)
6. Daniel Marek  (Kabrňáci)  - 2 ztr. b. (čas 50,15)
7. Lucián Gonda  (Šíravan)  - 3 ztr. b. (čas 45,45)
8. Jan Hes  (Ostraváci)  - 5 ztr. b. (čas 52,25)
9. Ivo Husar  (Ostraváci)  - 7 ztr. b. (čas 55,35)
10. Milan Tomsa  (Hutníček)  - 13 ztr. b. (čas 49,45)
11. Petr Mikšík  (Ostraváci)  - 26 ztr. b. (čas 60´)
11. Miroslav Šumpík  (Pašeráci)  - 26 ztr. b. (čas 60´)
13. Jiří Zvolánek  (Ježci)  - 35 ztr. b. (čas 60´)
14. Jaroslav Kula  (Ostraváci)  - 43 ztr. b. (čas 60´)
15. Ivona Kovářová  (Valaši)  - 71 ztr. b. (čas 60´)
16. Jiří Konečný  (Kabrňáci)  - 72 ztr. b. (čas 60´)
17. Ján Makovník  (Ruža)  - 99 ztr. b. (čas 60´)
18. Josef Nerodil  (Hutníček)  - 101 ztr. b. (čas 60´)

Celkem se zúčastnilo 22 řešitelů, obě křížovky odevzdalo 18. Čas na řešení křížovek byl 60´.

Křížovky - vedlejší přebor (autor Rudolf Widla):
1. Pavel Vidlář  (Hanáci)  - 0 ztrátových bodů (čas 35´)
2. Pavlína Horáčková  (Koumáci)  - 1 ztr. b. (čas 45´)
3. Jiří Bednarski  (Bečváci)  - 2 ztr. b. (čas 39´)

4. Rostislav Janošík  (Hutníček)  - 2 ztr. b. (čas 50´)
5. Milan Wasserburger  (Valaši)  - 3 ztr.b. (čas 35´)
6. Luděk Haupt  (Ostraváci)  - 5 ztr.b. (čas 40´)
7. Stanislava Teichmanová  (Kladeňáci)  - 8 ztr. b. (čas 41´)
8. Alois Heikenwälder  (Bečváci)  - 9 ztr. b. (čas 59´)
9. Ján Turek  (Tatranec)  - 12 ztr. b. (čas 55´)
10. Ivan Šuňavec  (Ruža)  - 34 ztr. b. (čas 60´)
11. Anna Morawková  (Koumáci)  - 43 ztr. b. (čas 60´)

Celkem se zúčastnilo 12 řešitelů, obě křížovky odevzdalo 11. Čas na řešení křížovek byl 60´. Kvalifikační body získali Vidlář (3), Janošík (2) a Heikenwälder (1).
 

Hádanky GP - hlavní přebor (autoři Milan Kožušník, Drahotín Lančarič):
1. Petr Vejchoda  (Kabrňáci)  - 7 (dále 6x druhý a 1x třetí)
2. Bohdan Kousal  (Hanáci)  - 4 (dále 3x druhý a 2x třetí)
3. Pavlína Horáčková  (Koumáci)  - 4 (dále 1x druhá a 4x třetí)

4. Roman Čejka  (Kabrňáci)  - 3 (dále 0x druhý a 2x třetí)
5. Jaroslav Karpíšek  (OHV)  - 2 (dále 1x druhý a 2x třetí)
6. Petr Štefek  (Valaši)  - 2 (dále 1x druhý a 2x třetí)
7. Ivona Kovářová  (Valaši)  - 2 (dále 0x druhá a 4x třetí)
8. Jaroslav Kula  (Ostraváci)  - 1 (dále 5x druhý a 5x třetí)
9. František Vokatý (Kladeňáci)  - 1 (dále 5x druhý a 1x třetí)
10. Ivo Husar (Ostraváci)  - 1 (dále 1x druhý a 2x třetí)
11. Lucián Gonda (Šíravan)  - 1 (dále 1x druhý a 1x třetí)
12. Daniel Marek (Kabrňáci)  - 1 (dále 0x druhý a 1x třetí)
13. Ján Makovník (Ruža)  - 1 (dále 0x druhý a 0x třetí)
14. Jan Hes (Ostraváci)  - 0 (dále 3x druhý a 2x třetí)
15. Jan Pavelka (Ostraváci)  - 0 (dále 1x druhý a 1x třetí)
16. Ivan Růžička (Podskaláci)  - 0 (dále 1x druhý a 0x třetí)
16. Josef Nerodil (Hutníček)  - 0 (dále 1x druhý a 0x třetí)
18. Václav Fládr (Kabrňáci)  - 0 (dále 0x druhý a 1x třetí)

O pořadí na pátém a šestém místě rozhodl rozhoz, o 16. místo se nerozhazovalo.

Hádanky - vedlejší přebor (autor Jaroslav Kula):
1. Jiří Bednarski (Bečváci)  - 11 hádanek (čas 50´)
2. Milan Tomsa (Hutníček)  - 11 (čas 60´)
3. Pavel Vidlář (Hanáci)  - 10 (čas 60´) 

4. Anna Morawková (Koumáci)  - 9 (čas 60´)
5. Ján Turek (Tatranec)  - 7 (čas 60´)
5. Jiří Zvolánek (Ježci)  - 7 (čas 60´)
7. Miroslav Šumpík (Pašeráci)  - 5 (čas 60´)
8. Anna Moskalová (Ostraváci)  - 4 (čas 55´)
9. Rostislav Janošík (Hutníček)  - 4 (čas 60´)
9. Ivan Šuňavec (Ruža)  - 4 (čas 60´)
11.Josef Minaříček (Ostraváci)  - 3 (čas 22´)
12. Luděk Haupt (Ostraváci)  - 3 (čas 60´)

Celkem se zúčastnilo 15 řešitelů, řešení  odevzdalo 12 z nich. Řešilo se 15 hádanek z listu, čas na řešení 60´. Při shodném počtu vyřešených hádanek rozhodoval o pořadí čas odevzdání. O páté ani deváté místo se nerozhazovalo. Kvalifikační body získali Vidlář (3), Morawková (2) a Turek (1).

 

PŘEBOR SEVERNÍ MORAVY 2011

Ostrava, sobota 17.září 2011:

GP v řešení sudoku – jednotlivci (autor Jakub Hrazdira):

1. Jan Novotný (Kabrňáci) 177 bodů
2. Jana Břízová (FED Sudoku) 173
3. Pavel Kadlečík (FED Sudoku) 167 (1. místo ve vedlejší kategorii)

4. Petra Čičová (FED Sudoku) 105
5. Michaela Shejbalová (FED Sudoku) 85 (2. místo ve vedlejší kategorii)
6. Martin Hladík (Přerov) 82 (3. místo ve vedlejší kategorii)
7. Petr Vejchoda (Kabrňáci) 80
8. Daniel Marek (Kabrňáci) 65
9. Jiří Konečný (Kabrňáci) 25
10. Roman Čejka (Kabrňáci) 20 (čas 80´)
      Pavel Vidlář (Hanáci) 20 (čas 80´)
12. Miroslav Beinhauer (Opava) 16
13. Jiří Bednarski (Bečváci) 14
14. Václav Fládr (Kabrňáci) 0
Celkem se zúčastnilo 15 luštitelů, 1 z nich řešení neodevzdal. Čas na řešení byl 80´.

GP logika – jednotlivci (autoři František Luskač a Ivo Husar):

1. Jana Břízová (FED Sudoku) 148 bodů
2. Daniel Marek (Kabrňáci) 135
3. Petra Čičová (FED Sudoku) 133

4. Jan Novotný (Kabrňáci) 120 (čas 69´)
5. Roman Čejka (Kabrňáci) 120 (čas 90´)
    Petr Vejchoda (Kabrňáci) 120 (čas 90´)
7. Jiří Konečný (Kabrňáci) 116 (1. místo ve vedlejší kategorii)
8. Michaela Shejbalová (FED Sudoku) 105 (2. místo ve vedlejší kategorii)
9. Jaromír Kvíčala (SH) 95 (3. místo ve vedlejší kategorii)
10. Pavel Kadlečík (FED Sudoku) 93
11. Pavel Rybář (Ostraváci) 85
12. Miroslav Beinhauer (Opava) 68
13. František Vokatý (Kladeňáci) 63
14. Miroslav Šumpík (Pašeráci) 56
15. Bohdan Kousal (Hanáci) 55
16. Martin Hladík (Přerov) 51
17. Václav Fládr (Kabrňáci) 44
18. Jiří Bednarski (Bečváci) 36
19. Rudolf Widla (Ostraváci) 24
Celkem se zúčastnilo 20 luštitelů, 1 z nich řešení neodevzdal. Čas na řešení byl 90´.

Ostravská desítka 2011 - soutěž v řešení hádanek (autor Milan Kožušník):

1. Jaroslav Kula (Ostraváci) 56 bodů
2. Bohdan Kousal (Hanáci) 47
3. František Vokatý (Kladeňáci) 39

4. Petr Vejchoda (Kabrňáci) 30
5. Petr Štefek (Valaši) 25
6. Jaromír Kvíčala (SH) 24
7. Roman Čejka (Kabrňáci) 22
8. Jaroslav Valkus (Hutníček) 21
9. Miroslav Šumpík (Pašeráci) 20
10. Pavel Rybář (Ostraváci) 19
11. Daniel Marek (Kabrňáci) 17
12. Jaroslav Karpíšek (oHV) 13
13. Pavel Vidlář (Hanáci) 11 (1. místo ve vedlejší kategorii)
14. Jiří Konečný (Kabrňáci) 10
15. Ivona Kovářová (Valaši) 7 (obtížnost)
16. Jiří Zvolánek (Ježci) 7
17. Václav Fládr (Kabrňáci) 5
18. Jiří Bednarski (Bečváci) 4
19. Miroslav Beinhauer (Opava) 0 (2. místo ve vedlejší kategorii)
Celkem se zúčastnilo 19 luštitelů. Čas na řešení byl 40´.

Velká cena Ostravy 2011 (autoři křížovky – Miloš Sedlák, hádanky – Karel Salavec):

1. Kabrňáci  (Jiří Konečný, Daniel Marek, Roman Čejka, Petr Vejchoda)  součet pořadí 4
2. Ostraváci  (Ivo Husar, Petr Mikšík, Jan Hes, Jaroslav Kula)  součet pořadí 5
3. Hrospa  (Jiří Zvolánek, Pavel Rybář, Rudolf Widla, Jaroslav Karpíšek)  součet pořadí 5,5 (čas 110´)
    Vaha  (Petr Štefek, Bohdan Kousal, Ivona Kovářová, Milan Wasserburger)  součet pořadí 5,5 (čas 110´)

5. Klapash  (Miroslav Šumpík, Stanislava Teichmanová, František Vokatý)  součet pořadí 10
6. Hutníček  (Milan Tomsa, Iveta Janošíková, Rostislav Janošík, Jaroslav Valkus)  součet pořadí 12
7. Habr  (Pavel Vidlář, Václav Fládr, Jiří Bednarski)  součet pořadí 14
Celkem se zúčastnilo 7 družstev (pět čtyřčlenných a dvě tříčlenná). Čas na řešení křížovek byl 50´, na řešení hádanek 60´.

Ostrava, neděle 18. září 2011:

GP křížovky - hlavní přebor (autor Miloš Sedlák):

1. Petr Vejchoda   (Kabrňáci) 0 ztr.b. (čas 43,05)
2. Petr Štefek   (Valaši) 0 ztr. b. (čas 63,10)
3. Roman Čejka   (Kabrňáci) 0 ztr. b. (čas 63,15)

4. Jaroslav Karpíšek   (oHV) 1 ztr. b. (čas 51,00)
5. Jan Hes   (Ostraváci) 2 ztr. b. (čas 58,40)
6. Milan Tomsa   (Hutníček) 6 ztr. b. (čas 64,05)
7. Miroslav Šumpík   (Pašeráci) 8 ztr. b. (čas 63,11)
8. Jaromír Kvíčala   (SH) 30 ztr. b. (čas 65´)
9. Ivo Husar   (Ostraváci) 59 ztr. b. (čas 65´)
10. Jiří Zvolánek   (Ježci) 76 ztr. b. (čas 65´)
11. Petr Mikšík   (Ostraváci) 84 ztr. b. (čas 65´)
12. Ivona Kovářová   (Valaši) 99 ztr. b. (čas 65´)
13. Daniel Marek   (Kabrňáci) 107 ztr. b. (čas 65´) a další.

GP hádanky - hlavní přebor (autoři Milan Kožušník a Drahotín Lančarič):

1. Petr Vejchoda   (Kabrňáci)   11 (dále 2x druhý a 2x třetí)
2. Jaroslav Kula   (Ostraváci)   5 (dále 3x druhý a 3x třetí)
3. Bohdan Kousal   (Hanáci)   4 (dále 4x druhý a 1x třetí)

4. František Vokatý   (Kladeňáci)   2 (dále 2x druhý a 3x třetí)
5. Ivona Kovářová   (Valaši)   2 (dále 2x druhá a 2x třetí)
6. Roman Čejka   (Kabrňáci)   1 (dále 4x druhý a 0x třetí)
7. Jan Hes   (Ostraváci)  1 (dále 2x druhý a 1x třetí)
8. Jaroslav Karpíšek   (oHV)   1 (dále 1x druhý a 1x třetí)
9. Petr Štefek   (Valaši)   1 (dále 1x druhý a 0x třetí)
10. Pavlína Horáčková   (Koumáci)   1 (dále 0x druhá a 0x třetí)
11. Daniel Marek   (Kabrňáci)   0 (dále 2x druhý a 3x třetí)
12. Jan Pavelka   (Ostraváci)   0 (dále 2x druhý a 2x třetí)
13. Petr Mikšík  (Ostraváci)   0 (dále 1x druhý a 1x třetí)
14. Ivo Husar   (Ostraváci)   0 (dále 0x druhý a 6x třetí)

Křížovky – vedlejší soutěž (autor František Luskač):

1. Pavel Vidlář   (Hanáci)  0 ztr. b. (čas 20,05)
2. Jiří Bednarski   (Bečváci)  0 ztr. b. (čas 23,10)
3. Milan Wasserburger   (Valaši)  1 ztr.b. (čas 22,10)

4. Stanislava Teichmanová  (Kladeňáci)  1 ztr. b. (čas 23,50)
5. Anna Morawková   (Koumáci)  1 ztr. b. (čas 31,10)
6. Rostislav Janošík   (Hutníček)  3 ztr. b. (čas 24,10)
7. Pavlína Horáčková   (Koumáci)  4 ztr. b. (čas 25,00)
8. Rudolf Widla   (Ostraváci)  4 ztr. b. (čas 31,00)
9. Mirko Skácel   (Ostraváci)  12 ztr. b. (čas 31,10)
10.  Iveta Janošíková   (Hutníček)  14 ztr. b. (čas 33,00)

Hádanky – vedlejší soutěž  (autor Jaroslav Kula):

1. Anna Morawková   (Koumáci) 12 hádanek
2. Jiří Zvolánek   (Ježci)  11 (čas 50´)
3. Pavel Vidlář   (Hanáci)  11 (čas 54´)

4. Milan Tomsa   (Hutníček)  11 (čas 60´)
5. Miroslav Šumpík   (Pašeráci)  9
6. Jiří Bednarski   (Bečváci)  8
7. Milan Wasserburger   (Valaši)  6
8. Rostislav Janošík  (Hutníček)  4 (čas 60´)
    Mirko Skácel   (Ostraváci)  4 (čas 60´)
10. Iveta Janošíková  (Hutníček)  2
11. Rudolf Widla   (Ostraváci)  1