Rekordy

 

ZÁKLADNÍ ČESKÉ KŘÍŽOVKÁŘSKÉ REKORDY USTAVENY

V neděli 10. května 2009 se v rámci Grand Prix Brna v řešení hádanek a křížovek konalo několik soutěží, jejímž cílem bylo ustavení základních českých rekordů.

Jako první se uskutečnila vylučovací soutěž v bleskovém řešení švédských křížovek, v níž se současně měřil i nejkratší čas potřebný pro správné vyřešení křížovky 14 x 17 políček. Pokusům o rekordní výkony byl přítomen prezident pelhřimovské Agentury Dobrý den pan Miroslav Marek. Samotnou vylučovací soutěž vyhrál Kabrňák Roman Čejka, který ve dramatickém souboji porazil ve finále výbornou křížovkářku z Hané Ivetu Dedkovou v poměru 2:1. Jeho čas však nestačil na ustavení rekordního výkonu. Ten vytvořil Kabrňák Petr Vejchoda. Švédskou křížovku se 150 volnými políčky a 69 výrazy, vyřešil správně (což byla základní podmínka pro vytvoření rekordu) v jednom ze sedmi kol za neuvěřitelných 92 sekund, což představuje 0,6133 sekundy na správné vyplnění jednoho políčka, resp. 1,3333 sekundy na vyřešení jednoho výrazu křížovky.

Další premiérovou soutěží byla soutěž o nejrychleji vytvořenou písmennou křížovku se zadanou tajenkou a zadaným obrazcem (průměrná délka výrazu 4,72). Vítězem se stal Kabrňák Stanislav Bulín před Romanem Čejkou a Jiřím Zvolánkem. Křížovku o 100 políčkách a 40 výrazech dokázal vítěz korektně vytvořit bez pomoci slovníků či jiných pomůcek za 7 minut a 23 sekund. Oba dva dosažené výkony byly zaregistrovány a zapsány do databanky českých rekordů a do připravované České knihy rekordů.

 

Stanislav Bulín, nejrychlejší autor  

            Stanislav Bulín, nejrychlejší autor                         Roman Čejka, vítěz v bleskovém řešení                                                                                           

Iveta Dedková, finalistka v bleskovém řešení                    Petr  Vejchoda, rekordman v rychlosti řešení