Zpráva o 49. ročníku České křížovkářské ligy (ČKL)

 

Zpráva o 49. ročníku ČESKÉ KŘÍŽOVKÁŘSKÉ LIGY

 

Na start 49. ročníku České křížovkářské ligy nastoupilo celkem 30 účastníků, což je stejný počet jako v minulém ročníku. Celkovými vítězi v jednotlivých skupinách se stali: A – Vladimír Jemelík; B – Pavel Podzemský; C – Břetislav Sebera; D – Miloslav Fizia. Vedením jednotlivých skupin ČKL byli pověřeni Zdeněk Chromý (A), Jaromír Drápala (B), Vladimír Klos (C) a Petr Haman (D).

 

V květnu 2020 bylo vydáno 44. číslo Čekálníku v rozsahu 12 stran s následujícím obsahem: Vyhlášení 50. ročníku ČKL 2020/2021; termínová listina 50. ročníku ČKL; celkové výsledky 48. ročníku ČKL; legendové výrazy a dělení slov na slabiky. Čekálník je pro zájemce k dispozici u vedoucího soutěže na adrese Jar.Drapala@seznam.cz nebo na webových stránkách www.cshak.cz.

 

Vyhlašování nových ročníků ČKL včetně základních požadavků na soutěžní práce je pravidelně uveřejňováno ve svazovém tisku, na webových stránkách www.cshak.cz, v Čekálníku i v časopisu Křížovka a hádanka, stejně jako výsledkové listiny a seznam vítězů jednotlivých skupin ČKL. Soutěžní práce je možnost zasílat také e-mailem, kdy soutěžící zašle všechny dokumenty, tj. kompletní legendu, prázdný a vyplněný obrazec, elektronicky. Rovněž celá soutěž je řízena podobnou formou, čímž se ušetří čas a poštovné.

 

Jaromír Drápala, hlavní vedoucí ČKL

 

Skupina A

1. Vladimír Jemelík

2. Marian Mikuš

3. Jaromír Drápala

4. Jaroslav Porš

5. Jiří Vlášek

6. Ivo Husar

7. Radovan Juráň

8. Stanislav Hrdlička

 

Skupina B

1. Pavel Podzemský

2. Stanislav Bulín

3. Josef Hlavatý

4. Jiří Klusáček

5. Miroslav Turek

6. Pavol Gašparín

7. Karel Wiedermann

8. Jiří Pavlík

 

Skupina C

1. Břetislav Sebera

2. František Dedera

3. Josef Gášek

4. Pavel Auterský

5. Milan Urbanczyk

6. Pavel Vyskočil

7. Vladimír Vacek

 

Skupina D

1. Miloslav Fizia

2. Karel Břečka

3. Jan Vašinka

4. Milan Dymáček

5. Jiří Čenovský

6. Zdeněk Zelený

7. Štěpán Gartšík