Výsledky 1. kola a zadání 2. kola Mezikroužkové luštitelské soutěže křížovkářů (MLSK) 2022

 

ZPRÁVA O 1. KOLE

Do úvodního kola nového ročníku MLSKu se zapojilo celkem 19 kroužků, takže jsme se asi s přiměřenou obtížností předložené křížovky trefili. Uvědomujeme si, že pro některé z vás to bylo spíše odpočinkové a rychlé luštění… Plných 15 řešení bylo bez chyby, ostatní kroužky se zřejmě díky menší pozornosti nebo méně pečlivé kontrole povětšinou upsaly.

Věříme, že podobně snadno vám půjdou i další kola. V tom druhém vám předkládáme v podstatě polodokreslovku pro zábavu a bez jakýchkoli záludností. Aspoň si to myslíme… a třeba se nemýlíme…

   Výsledky 1. kola

0 ztrátových bodů: Gorali, Hradečtí votroci, Hutníček, Ječmínek, Kabrňáci, Macejko, Ostraváci, Pašeráci, Rychtáři, Samotář, Šíravan, Tatranec, Torysek, Valaši, Žilinci. – 1: Kokos, Lázeňáci, Ruža. – 2: Šohaji.

 

Rozpis chyb: Kokos - I x 24 řešeno A místo E (Plone je z Velkého Otty, enosida jak bylo uvedeno v legendě z kartotéky NLA); Lázeňáci - I x 3 řešili U místo O (Ottis je z IMDB, křižující se ohrabat z SSJČ); Ruža - K x 24 řešeno A místo S (truakat místo truskat, v legendě bylo uvedeno podle Kotta); Šohaji - P x 1 řešeno G místo K (kaniti je z SSJČ, kazda z PSJČ), Q x 16 řešeno 60 místo 80 (Chevalierova deska At 80  je z Matznera).

 

Výraz 5/2 je autorsky tigridie (UNI10), uznávali jsme i řešení Tigridia (BOTSL, UNI10) x K/1 autorsky je sice Athalie (Kočí, heslo Racine), ovšem tamtéž je i samostatně heslo Athalia. 

Řešení 1. kola i zadání 2. kola je k dispozici ZDE.

Karel Formánek a Marian Mikuš