Křížovkářská kvalifikační soutěž 2021

 

Milí přátelé,

vítáme vás na startu nového ročníku Křížovkářské kvalifikační soutěže (KKS). Bude opět věnovaná slavným světovým stavbám a naváže tak na předchozí ročník, který měl největší počet účastníků za posledních 10 let. Letošní ročník bude pokračovat v podobném, luštitelsky příznivém duchu. Nečekejte proto nějaké záměrné chytáky či hledáky, jde o to, abyste si dobře zaluštili. Zvládnutí křížovkových celků (polodokreslovek) a přijít na rozmístění různých typů křížovek, dokreslit chybějící části obrazce, nalézt některé méně běžné výrazy, odhalit systémy střídání znaků a všechny skryté tajenky, pečlivá kontrola svého řešení – to vše jsou dostatečné úkoly pro to, aby mohly být udělovány kvalifikační body nejširší křížovkářské veřejnosti. Do soutěže je možné vstoupit kdykoli v jejím průběhu, nejlépe však již od prvního kola. Věříme, že soutěž bude dostatečně řešitelsky příznivá, a proto neváhejte se do ní zapojit v co největším počtu. Doufáme, že se mezi soutěžícími objeví i noví řešitelé, kteří dosud neměli odvahu se v předchozích ročnících zapojit.

 

Svá řešení 6. kola (kompletně vyplněný obrazec s vyznačenými a vypsanými skrytými tajenkami) posílejte nejpozději do 8. prosince 2021 na adresu autora všech křížovek letošního ročníku a vedoucího soutěže: Zdeněk Chromý, Popelákova 21, 628 00 Brno. Řešení lze posílat i mailem na adresu chromyz@seznam.cz.

A ještě jedna technická poznámka: pokud jsou některá políčka křížovek příliš malá, je možné znaky psát i mimo obrazec vedle takového políčka, nebo naznačit linkou, do jakého políčka příslušný znak patří. Pokud posíláte obrazec, ať již elektronickou cestou či běžnou poštou, a on přesahuje rozměr A4, lze ho poslat ve více částech.

 

Propozice KKS 2021

 

Prameny KKS 2021

 

• 1. kolo - zadání, zpráva, výsledky, řešení

• 2. kolo - zadání, zpráva, výsledky, řešení

• 3. kolo - zadání, zpráva, výsledky, řešení

• 4. kolo - zadání, zpráva, výsledky, řešení

• 5. kolo - zadání, zpráva, výsledky, řešení

• 6. kolo - zadání, zpráva, výsledky, řešení