Nolčova křížovkářská maturita 2018

 

Vážení přátelé a milovníci luštění křížovek,

vítám Vás na startu nového ročníku NKM. Letošní rok bude věnován modernímu pětiboji a údaje o něm naleznete hlavně na webové stránce www.pentathlon.cz.
Obrazce k jednotlivým kolům jsou sestaveny podle piktogramů OH 1980 v Moskvě a budou znázorňovat jednotlivé disciplíny moderního pětiboje. Piktogramy jsou uvedeny např. na adrese http://olympic-museum.de/pictograms/olympic-games-pictograms-1980.php.

Protože NKM je dnes již výhradně korespondenční internetovou soutěží, doporučuji řešitelům, aby průběžně sledovali webové stránky pro případ, že by se zjistila v zadání zásadní chyba a byla by v průběhu kola opravena. Platí však zásada, že pokud řešitel chybuje v místě, kde má chybu autor, nemůže být takové místo v křížovce (ani po opravě) hodnoceno v neprospěch řešitele. Řešení mohou být publikována na webu i před termínem dalšího kola, abyste měli možnost si svá řešení včas porovnat s řešením autorským.

Apeluji na Vaši řešitelskou čest, abyste řešili úlohy samostatně a nekazili si tak radost z případných úspěchů. Rovněž prosím, abyste mě v souvislosti s NKM nekontaktovali za účelem získání nějakých informací a konzultací. Budu reagovat pouze na ty připomínky, kdy má řešitel odůvodněný dojem, že je v zadání chyba a tento dojem se ukáže jako správný. Reakce bude spočívat v oznámení opravy na webových stránkách.

Autor křížovek Stanislav Bulín Vám k luštění přeje hodně úspěchů.

 

Propozice NKM 2018

Prameny NKM 2018

• 1. kolo - zadání, zpráva, výsledky, řešení

• 2. kolo - zadání, zpráva, výsledky, řešení

• 3. kolo - zadání, zpráva, výsledky, řešení

• 4. kolo - zadání, zpráva, výsledky, řešení

• 5. kolo - zadání, zpráva, výsledky, řešení