Zpráva a výsledky přeboru Třebíčska 25. června 2016

Ani tropické počasí neodradilo 21 hádankářů z 9 kroužků od účasti na 9. Přeboru Třebíčska, který se opět uskutečnil 25. června 2016 v hotelu Okříšky ("U Hávů") v Okříškách. Přátelé z Brna se raději vydali na Prýgl, jen přítel Rosa hájil zájmy Kabrňáků. Přebor svými chuťovkami obohatily " Ježkyně" Heda a Jitka. Řízení přeboru se ujal tradičně Mifi, který prezentoval křížovky domácího autora Vladimíra Vacka a pochválené hádanky Ostraváka Milana Kožušníka. Slabikovka, řešená nejrychleji Dědou, nedělala problémy, obtížnější střídavá polomozaikovka určila pořadí: 1. Jaroslav Kula (Ostraváci), 2. Děda - Jaroslav Karpíšek (oHV), 3. Miroslav Turek (Hanáci) - všichni 0, s jednou ztrátou 4. Jan Hes (Ostraváci), 5. Ivo Husar (Ostraváci), 6. Marie Švarcová (Ječmínek), 7. Bohdan Kousal (Hanáci) a další s více ztrátami.

Hádankářská část, zpestřená dvěmi prémiovými hádankami (Husar, Děda), a jednou chybou pořadatele (Mifi), vystačila s jednou vyčíslenou hádankou. S velkým náskokem zvítězil Ostravák Jaroslav Kula (31) před Hanákem Bohdanem Kousalem (21) a Votrokem z Třeboně Dědou - Jaroslavem Karpíškem (20). Dále bodovali přátelé: Hes 16, Husar 12, Turek 11, Švarcová 9, Radouš 6, Jalůvka 5, Bobek 3, Novák a Mikšík 2. Na cenách pro více i méně uspěšné řešitele se podíleli: Zdeněk Novotný, Mirek Kalina, město Třebíč, Luboš, fa Envinet a O Třebíčáci. Cenu Třebíčáků si (za pořadí 2) odnesl Ostravák Jaroslav Kula.

Pořadatelé přeboru děkují autoru hádanek, Ostraváku Milanu Kožušníkovi, konzultantům Aleně a Jardovi Kolínovým, Zdeňku Chromému, SČHAK - Jaromíru Kvíčalovi. Dále Mirkovi Dosedlovi (Hotel Okříšky) za poskytnutí prostor k luštění, prémiové ceny a trvající vstřícný přístup.

Kompletní výsledky jsou ZDE.

Mifi