Nolčova křížovkářská maturita 2016

 

Milí přátelé,

vítám Vás na prahu nového ročníku Nolčovy křížovkářské maturity 2016. Jak již bylo avizováno v KaH, budu se snažit, aby řešitelé neměli problém s „chycením se“ hned na začátku luštění. Zaluštit si tak mohou opravdu všichni zájemci, i ti, kteří by rádi získali zkušenost s touto soutěží. Tím nechci říct, že letošní NKM bude bezelstnou procházkou růžovým sadem. V každé ze soutěžních křížovek můžete očekávat nějaké více či méně ošemetné místečko nebo netradiční podání, ale snad i radost z dílčích úspěchů, které mohou korunovat Vaši trpělivost a vynalézavost. Šanci na úspěch má každý i díky taxativnímu výčtu použitých pramenů, které jsou dostupné v knihovnách a některé z nich ještě i na pultech knihkupectví.

Protože NKM je dnes již výhradně korespondenční internetovou soutěží, doporučuji řešitelům, aby průběžně sledovali webové stránky pro případ, že by autor zjistil v zadání zásadní chybu a tu v průběhu kola opravil. Platí však zásada, že pokud řešitel chybuje v místě, kde má chybu autor, nemůže být takové místo v křížovce (ani po opravě) hodnoceno v neprospěch řešitele. Řešení mohou být publikována na webu i před termínem dalšího kola, abyste měli možnost si svá řešení včas porovnat s řešením autorským.

Apeluji na Vaši řešitelskou čest, abyste řešili úlohy samostatně a nekazili si tak radost z případných úspěchů. Rovněž prosím, abyste mě v souvislosti s NKM nekontaktovali za účelem získání nějakých informací, konzultací či vysvětlení. Musím dodržovat zásadu rovných podmínek pro všechny řešitele, takže individuální informace nemohu poskytovat. Děkuji předem za pochopení.

Těším se na Vaše řešení a přeji Vám hodně zdaru.

Zdeněk Chromý

 

•  Propozice NKM 2016

•  Prameny NKM 2016

•  1. kolo - zadání, zpráva, výsledky, řešení

•  2. kolo - zadání, zpráva, výsledky, řešení      

•  3. kolo - zadání, zpráva, výsledky, řešení  

•  4. kolo - zadání, zpráva, výsledky, řešení          

•  5. kolo - zadání, zpráva, výsledky, řešení