FED sudoku

http://www.fed-sudoku.eu/

Stránky FED sudoku vznikly v roce 2006 zásluhou slovenských přátel. Postupem času se neustále vyvíjí, vylepšují a rozšiřují a v současné době představují obsahem jednoznačně nejbohatší sudokářský server na světě. Hrají zde a na fóru debatují nejen "všichni" sudokáři z Česka a Slovenska, ale také "skoro všichni" hráči z ostatních zemí světa.

Co tyto stránky všechno nabízejí každému, kdo se (bezplatně) zaregistruje?

Návod pro začátečníky v několika jednoduchých krocích

Sudoku dne

Denní řešení klasického sudoku, to je internetová klasika. Na stránkách FED sudoku se tato položka ustálila na porci tří tabulek klasického sudoku tří obtížností (nízká, střední, vysoká) a jedné tabulce nesousledného sudoku denně. K dispozici jsou denní žebříčky, i měsíční a roční hodnocení a další propracované statistiky.

fed fed

Alternativy

Ve stejném herním okně se každý týden můžete dostat k porci dalších 10 úloh. Po jedné tabulce diagonálního sudoku, sousledného sudoku, součtového sudoku, nepravidelného sudoku, nepravidelného součtového, windoku, nesouvislých regionů, GTaK sudoku, srovnávacího sudoku a quadra se objeví vždy v pondělí a hráči mají celý týden na odehrání. Samozřejmostí jsou opět dobře zpracované statistiky. Začínající hráče upozorňujeme na jednu drobnost: Nenechte se odradit, pokud se vám z počátku nebude líbit vaše postavení v žebříčcích. Uvědomte si, že soupeříte s nejlepšími sudokáři z celého světa.

fed fed

Varianty

Server FED sudoku hned ve svých počátcích založil jednu krásnou tradici. V nepravidelných intervalech jsou zvěřejňovány jednotlivé tabulky - zajímavé autorské varianty. Autoři z celého světa se předhánějí v originalitě modifikací sudoku a zásobují tak hráče neomezeným zdrojem zábavy. Jen hrstka nejvytrvalejších se může pochlubit, že vyřešila všechny dosud zveřejněné úlohy.

fed fed

Krtkův pohár

Přírůstkem v rodině pravidlených soutěží na FED sudoku je Krtkův pohár. Každý druhý den je předložena k řešení jedna úloha variantového typu. Soutěž je vyhodnocována po kolech, každé z nich se skládá z 8 úloh stejného typu, které je možné řešit kdykoliv v průběhu 3 týdnů. Autorem soutěže je Hozna Krtek Novotný.

Archiv

Horní menu na stránkách fed-sudoku skrývá ještě jedno kouzelné překvapení. I pro nepřihlášené hráče je k dispozici archiv zahrnující všechny úlohy, které byly kdy na serveru jako soutěžní řešeny. Včetně velmi atraktivní možnosti tisku zadání (klasiky a Krtkova poháru). Snad jediný důvod, proč někomu nevyhovuje luštění na FEDu, může být odpor k webovým formulářům na sudoku. A to je tisknutelným archivem zcela odstraněno. Není potřeba řešit pouze nudné, pořád stejné tabulky z novin. Archiv na fed-sudoku je nevyčerpatelným zdrojem zábavy.

Návštěvní kniha

Tato položka by se možná neměla vyskytovat na posledním místě, ale naopak by měla být zmíněna jako první. Protože se jedná o hlavní diskuzní prostor, kde žije česká a slovenská sudokářská komunita.