Sudokucup

V roce 2008 představil kroužek Kabrňáci ve spolupráci se Svazem českých hádankářů a křížovkářů jedinečný on-line turnaj "sudokucup" složený z populárních hlavolamů sudoku, ve kterém si mohli porovnat své výkony s hráči po celém světě. Sudokucup.com dosud umožňuje všem sudokářům, aby si zaluštili kvalitní hlavolamy v závodních podmínkách a přitom nemuseli opustit pohodlí svého domova. Autorem projektu je Karel Kodyn Tesař. Princip turnaje je jednoduchý:

  1. Vždy několik dní před soutěží je možné stáhnout booklet, ve kterém jsou ukázána všechna zadání podobně, jak budou na ostré soutěži.
  2. Několik dní před ostrou soutěží je možné si stáhnout zaheslovaný PDF soubor obsahující zadání.
  3. V annoncovaný den startu je na 48 hodin otevřen přístup ke klíči, pomocí kterého si každý soutěžící může zadání otevřít a vytisknout.
  4. Za všechna řešení, která soutěžící odešle do 2 hodin od vyzvednutí klíče, dostane stanovený počet bodů (na řešení odeslaná později není brán zřetel).

Krátce po uzavření turnaje jsou výsledky vyhodnoceny. Velkou výhodou sudokucupu je zahraniční otevřenost, díky které se můžete utkat se soupeři nejen v rámci ČR, ale celého světa. Více informací a turnaje z Archivu naleznete na stránkách Sudokucup. Na stránkách sudokucupu jsou uveřejňovány i varianty, při jejichž řešení můžete soutěžit s dalšími hráči z celého světa! To vše od svého stolu. Srovnejte se s těmi nejlepšími nebo zkuste porazit své kamarády!