Poděbrady 2011

V Poděbradech se každoročně od roku 2011 konají soutěže v řešení sudoku, pro přiblížení jejich průběhu uvádíme reportáž z první z nich:

Soutěž tříčlenných družstev v řešení sudoku

Poděbrady, 16. dubna 2011

Gymnázium Jiřího z Poděbrad uspořádalo v sobotu 16. dubna 2011 v Poděbradech soutěž tříčlenných družstev v řešení sudoku.

Soutěže se zúčastnilo v kategorii STUDENTI 19 družstev ze základních a středních škol z Kolína, Nymburka, Peček a Poděbrad. V kategorii ELITE soutěžilo 6 družstev sudokářů "profesionálů" především z Brna a Prahy.

Ve studentské kategorii zvítězili Nobelovi muži z Peček, kteří výrazně předčili nejen stříbrné a bronzové poděbradské gymnazisty. V kategorii ELITE potvrdili roli favoritů KKK Klikoňi (jaku111, Kodyn, QKV). Podrobné výsledky jsou k nalezení v příloze článku.

Soutěž se skládala ze tří, resp. čtyř kol a finále pro 3 nejlepší týmy každé kategorie. Celé soutěžní odpoledne tak zabralo 5 hodin a 75 soutěžících řešilo v 6 třídách více než 60 úloh. Všechny řešené úlohy obou kategorií můžete také najít v přílohách článku.

Autoři úloh a koncepce soutěže Jana Betty Břízová a Honza Krtek Novotný chtějí poděkovat následujícím ochotným pomocníkům, bez nichž by bylo uspořádání takové monstrakce nemožné: Helena Kovářová (propagace a sběr přihlášek, tisk soutěžních materiálů), Kamil Bříza (ředitel GJP - zapůjčení prostor a záštita), Vítězslav Koudelka (řízení kategorie ELITE), Helena Novotná (výpočetní centrum, zpracování výsledků), Luboš Kovář, Andrea Petrová, Jana Svobodová a Ivana Vernerová (opravování).

Fotodokumentace

kolo1

album Martina Kubíka (kategorie ELITE, finále a vítězové)

kolo1

Společné řešení úloh prvního kola studentských týmů (vpravo vítězové).

kolo2 kolo2

Vlevo samostatné řešení druhého kola, vpravo spolupráce na Samurajském sudoku.

kolo2 kolo2

Společné řešení samurajského sudoku.

elite elite

Kategorie Elite - pokyny k třetímu kolu.

opr opr

Kontrola odevzdaných řešení.

finale finale

Finálové kláni před publikem bylo náročné pro studenty (vlevo) i profíky (vpravo).

divaci divaci

Diváci napětím ani nedutali.

ceny ceny

Vítězům byly předány diplomy a ceny.

vitezove

Společné foto vítězů a organizátorů.