Poděbrady 2011

V Poděbradech se každoročně od roku 2011 konají soutěže v řešení sudoku, pro přiblížení jejich průběhu uvádíme reportáž z první z nich:

Soutěž tříčlenných družstev v řešení sudoku

Poděbrady, 16. dubna 2011

Gymnázium Jiřího z Poděbrad uspořádalo v sobotu 16. dubna 2011 v Poděbradech soutěž tříčlenných družstev v řešení sudoku.

Soutěže se zúčastnilo v kategorii STUDENTI 19 družstev ze základních a středních škol z Kolína, Nymburka, Peček a Poděbrad. V kategorii ELITE soutěžilo 6 družstev sudokářů "profesionálů" především z Brna a Prahy.

Ve studentské kategorii zvítězili Nobelovi muži z Peček, kteří výrazně předčili nejen stříbrné a bronzové poděbradské gymnazisty. V kategorii ELITE potvrdili roli favoritů KKK Klikoňi (jaku111, Kodyn, QKV). Podrobné výsledky jsou k nalezení v příloze článku.

Soutěž se skládala ze tří, resp. čtyř kol a finále pro 3 nejlepší týmy každé kategorie. Celé soutěžní odpoledne tak zabralo 5 hodin a 75 soutěžících řešilo v 6 třídách více než 60 úloh. Všechny řešené úlohy obou kategorií můžete také najít v přílohách článku.

Autoři úloh a koncepce soutěže Jana Betty Břízová a Honza Krtek Novotný chtějí poděkovat následujícím ochotným pomocníkům, bez nichž by bylo uspořádání takové monstrakce nemožné: Helena Kovářová (propagace a sběr přihlášek, tisk soutěžních materiálů), Kamil Bříza (ředitel GJP - zapůjčení prostor a záštita), Vítězslav Koudelka (řízení kategorie ELITE), Helena Novotná (výpočetní centrum, zpracování výsledků), Luboš Kovář, Andrea Petrová, Jana Svobodová a Ivana Vernerová (opravování).

Fotodokumentace

kolo1

album Martina Kubíka (kategorie ELITE, finále a vítězové)

kolo1

Společné řešení úloh prvního kola studentských týmů (vpravo vítězové).

kolo2kolo2

Vlevo samostatné řešení druhého kola, vpravo spolupráce na Samurajském sudoku.

kolo2kolo2

Společné řešení samurajského sudoku.

eliteelite

Kategorie Elite - pokyny k třetímu kolu.

opropr

Kontrola odevzdaných řešení.

finalefinale

Finálové kláni před publikem bylo náročné pro studenty (vlevo) i profíky (vpravo).

divacidivaci

Diváci napětím ani nedutali.

cenyceny

Vítězům byly předány diplomy a ceny.

vitezove

Společné foto vítězů a organizátorů.