Česká hádankářská liga (ČHL)

 

Česká hádankářská liga (dále jen „ČHL“) je kombinovaná korespondenční soutěž ve tvorbě, řešení a hodnocení českých slovních hádanek pro jednotlivce. Jejím cílem je poskytnout dostatek hodnotné zábavy těm autorům a řešitelům, kteří by rádi přispěli k dalšímu vývoji kvalitní české slovní hádanky, k rozšíření její řešitelské i autorské základny a zároveň si i hlouběji osvojili zásady jejího hodnocení.

 

Propozice ČHL

Výsledky ČHL

Historická tabulka účasti a vítězství

Zpravodaje ČHL

 

48. ročníku ČHL (2022/23) se zúčastnilo 12 soutěžících. Třídu A řídil Ivo Husar a třídu B Bohdan Kousal.

 

Celkovým vítězem se stal Vladimír Jemelík z Brna, na druhém místě skončil Jaromír Kvíčala z Prahy a na třetím Antonín Říha z Klášterce nad Ohří.

 

Ve třídě B zvítězila Maří Magdalena Motyčková z Vysokého Mýta. Vybrané hádanky budou otištěny v časopise Křížovka a hádanka.

 

Ivo Husar, hlavní vedoucí ČHL


47. ročníku ČHL  (2021/22) se účastnilo 12 soutěžících. Třídu A řídil Ivo Husar a třídu B Bohdan Kousal.

 

Celkovým vítězem se stal Vladimír Jemelík z Brna, na druhém místě skončil Jaromír Kvíčala z Prahy a na třetím Petr Vejchoda z Brna.

 

Ve třídě B se podělili o vítězství Milan Kožušník z Ostravy a Jaroslav Kula ze Studénky. Vybrané hádanky budou otištěny v časopise Křížovka a hádanka.

 

Ivo Husar, hlavní vedoucí ČHL


46. ročníku ČHL (2020/21) se účastnilo 15 soutěžících. Třídu A řídil Ivo Husar a třídu B Bohdan Kousal.

 

Celkovým vítězem se stal Vladimír Jemelík z Brna, na druhém místě skončil Petr Vejchoda z Brna a na třetím Antonín Říha z Klášterce nad Ohří.

 

Ve třídě B zvítězil Jaroslav Kula ze Studénky. Vybrané hádanky budou otištěny v časopise Křížovka a hádanka.

 

Ivo Husar, hlavní vedoucí ČHL


45. ročníku ČHL (2019/20) se účastnilo 14 soutěžících. Třídu A řídil Ivo Husar a třídu B Bohdan Kousal.

 

Celkovým vítězem se stal Vladimír Jemelík z Brna, na druhém místě skončil Jaromír Kvíčala z Prahy a na třetím Petr Vejchoda z Brna.

 

Ve třídě B zvítězili Jaroslav Kula ze Studénky a Rudolf Widla z Hlučína.

 

Ivo Husar, hlavní vedoucí ČHL


44. ročníku ČHL (2018/19) se účastnilo 14 soutěžících. Třídu A řídil Ing. Ivo Husar a třídu B Ing. Bohdan Kousal.

 

Celkovým vítězem se stal Ing. Vladimír Jemelík z Brna, na druhém místě skončil Antonín Říha z Klášterce nad Ohří a na třetím Petr Vejchoda z Brna. Ve třídě B zvítězil Eduard Pláňava z Prostějova.

 

Ivo Husar, hlavní vedoucí ČHL


43. ročníku ČHL (2017/18) se účastnilo 21 soutěžících. Třídu A řídil Ing. Ivo Husar a třídy B Ing. Bohdan Kousal.

 

Celkovým vítězem se stal Ing. Vladimír Jemelík z Brna, na druhém místě skončili Ing. Jaromír Kvíčala z Prahy, Ing. Miroslav Turek z Prostějova a Petr Vejchoda z Brna.

 

Vítězi třídy B se v jednotlivých skupinách stali Ing. Karel Bezděk z Plzně a Bohumil Korčák z Prostějova. Pro oba vítěze skupiny B je to druhé vítězství.

 

Ivo Husar, hlavní vedoucí ČHL


42. ročníku ČHL (2016/17) se účastnilo 18 soutěžících. Třídu A řídil Ing. Ivo Husar a třídy B Ing. Bohdan Kousal.

Celkovým vítězem se stal Ing. Vladimír Jemelík z Brna, na druhém místě skončil Ing. Jaromír Kvíčala z Prahy a třetí skončil Petr Vejchoda z Brna. Vítěz byl nejlepší jak v řešitelské, tak v autorské části soutěže.

Vítězi třídy B se v jednotlivých skupinách stali Milan Kožušník z Ostravy a Ivona Kovářová z Valašského Meziříčí. Pro prvního je to sedmé vítězství ve třídě B, člence kroužku Valaši se to podařilo poprvé.

Ivo Husar, hlavní vedoucí ČHL


41. ročníku ČHL (2015/16) se účastnilo 19 soutěžících. Třídu A řídil Ing. Ivo Husar a třídy B Ing. Bohdan Kousal.

Celkovým vítězem se stal Ing. Jaromír Kvíčala z Prahy, na druhém místě skončil Ing. Vladimír Jemelík z Brna a třetí skončil Petr Vejchoda z Brna. Vítěz byl nejlepší jak v řešitelské, tak v autorské části soutěže.

Vítězi třídy B se v jednotlivých skupinách stali Gustav Ambrož z Havířova a Ing. Jaroslav Kula ze Studénky. Pro prvního je to premiérové vítězství ve třídě B, druhému se to podařilo již podeváté.

Ivo Husar, hlavní vedoucí ČHL


40. ročníku ČHL (2014/15) se účastnilo 17 soutěžících. Třídu A řídil Ing. Ivo Husar a třídy B Ing. Bohdan Kousal.

Celkovým vítězem se stal Ing. Vladimír Jemelík z Brna, na druhém místě skončil Ing. Jaromír Kvíčala z Prahy a třetí skončil Petr Vejchoda z Brna. Pro vítěze je to druhé prvenství ve třídě A.

Vítězi třídy B se v jednotlivých skupinách stali Ing. Karel Bezděk z Plzně a Miroslav Radouš z Havlíčkova Brodu. Pro oba je to premiérové vítězství ve třídě B.

Ivo Husar, hlavní vedoucí ČHL